ترامپ: فکر نمی‌کنم نیازی به اعزام نیروی بیشتر به خاورمیانه برای مقابله با ایران داشته باشیم

ترامپ: فکر نمی‌کنم نیازی به اعزام نیروی بیشتر به خاورمیانه برای مقابله با ایران داشته باشیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این سخنان دونالد ترامپ تنها ساعاتی پس از آن منتشر می‌شود که سرپرست وزارت دفاع آمریکا اعزام نیروهای بیشتر به خاورمیانه را محتمل دانسته بود.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌گوید به نظر وی نیازی به اعزام نیروی نظامی بیشتر به خاورمیانه برای مقابله با ایران وجود ندارد.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که پاتریک شاناهان،‌ سرپرست وزارت دفاع آمریکا چند ساعت پیش از آن در پاسخ به گزارش‌ها درباره احتمال اعزام نیروی بیشتر به منطقه گفته بود که پنتاگون مشغول بررسی این مساله است.

آقای ترامپ پیش از دیدار با سرپرست وزارت دفاع و در پاسخ به خبرنگاران گفت: « فکر نمی‌کنم نیازی به آن‌ها [نیروهای نظامی بیشتر]‌ داشته باشیم. اگر لازم باشد، حتما نیروهای بیشتری خواهم فرستاد. در چنین حالتی، ما با هر تعداد سرباز که لازم باشد در آنجا حاضر خواهیم شد.»

دونالد ترامپ از زمان به قدرت رسیدن تلاش کرده شمار نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا در کشورهای مختلف را کاهش دهد؛ امری که با مخالفت و حتی مقاومت متحدان داخلی و شرکای خارجی واشنگتن مواجه شده است. طرح کاهش شمار نیروهای آمریکایی در سوریه و افغانستان، عامل اصلی استعفای جیمز متیس، وزیر دفاع این کشور بود.

با وجود دولتمردانی نظیر جان بولتون از جناح نو محافظه‌کار جمهوریخواهان در کابینه ایالات متحده، دونالد ترامپ می‌گوید که تصمیم نهایی درباره مسائل دفاعی و امنیتی را رئیس جمهور می‌گیرد.

گزارش‌های تایید نشده‌ای در هفته‌های اخیر از وجود اختلاف نظر درباره چگونگی مواجهه با ایران در میان دولتمردان آمریکایی و شخص دونالد ترامپ منتشر شده است.

تنش میان ایران و ایالات متحده از سال گذشته و با خروج یکجانبه واشنگتن از توافق هسته‌ای، تشدید شد. در ماه‌های گذشته و همزمان با افزایش تحریم‌ها علیه تهران و قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی از سوی کاخ سفید، مناسبات میان دو کشور به شکل کم‌سابقه‌ای تیره شده است.

رهبران جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده تاکید می‌کنند که در پی جنگ نیستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش روسیه به اعزام نیروهای آمریکایی به خاورمیانه: ارجاع به شورای امنیت

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟