Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جستجوی قربانیان نخستین قاتل زنجیره‌ای در قبرس

جستجوی قربانیان نخستین قاتل زنجیره‌ای در قبرس
جستجوی قربانیان نخستین قاتل زنجیره‌ای در قبرس Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

متاکساس پیش از این گفته بود که چهار زن فیلیپینی از جمله یک زن ۳۸ ساله و دختر شش ساله او را کشته است. جسد این دختربچه هنوز پیدا نشده است.

آگهی

پلیس قبرس در جستجوی قربانیان بیشتری از یک قاتل زنجیره‌ای است که طعمه‌های خود را از طریق سایت‌های دوست‌یابی پیدا می‌کرد. این ماجرا مردم جزیره قبرس را بهت‌زده کرده است.

متهم این قتل‌ها که یک سرباز ۳۵ ساله ارتش به نام «نیکوس متاکساس» است و از او به عنوان نخستین قاتل زنجیره‌ای در قبرس نام برده می‌شود، دستگیر شده و تاکنون به کشتن ۷ زن و دختر خارجی اعتراف کرده است. او گفته که اجساد قربانیان خود را در دو دریاچه انداخته است.

نیروهای تجسس پلیس قبرس روز جمعه ۶ اردیبهشت جستجوی خود را در این دو دریاچه در جنوب غربی پایتخت، نیکوزیا برای یافتن اجساد قربانیان دیگر آغاز کردند.

به نوشته رسانه‌های قبرس، از زمان آغاز جستجوها در روز ۲۵ فروردین تاکنون اجساد ۳ زن فیلیپینی که برای کار خانه‌داری به این کشور آمده بودند، پیدا شده است. نخستین جسد از مقتولان توسط یک گردشگر آلمانی کشف شد. این گردشگر در حال عکس‌برداری از چاه ۱۵۰ متری یک معدن متوجه بقایای جسدی شد که بر اثر بارندگی بیرون آمده بود. آخرین جسد نیز روز پنج‌شنبه با اعتراف و راهنمایی متهم در قعر چاهی در یک میدان تیر در نزدیکی نیکوزیا کشف شد.

متاکساس پیش از این گفته بود که چهار زن فیلیپینی از جمله یک زن ۳۸ ساله و دختر شش ساله او را کشته است. جسد این دختربچه هنوز پیدا نشده است.

تمامی این زنان که از سال گذشته میلادی ناپدید شدن‌شان اعلام شده بود، از طریق وبسایت و اپلیکیشن دوست‌یابی با قاتل آشنا شده بودند. قاتل همچنین به کشتن یک زن رومانیایی با دخترش و یک زن دیگر که هویت او هنوز معلوم نیست، اقرار کرده است.

واکنش‌ها

شمار موارد جرم و جنایت در جزیره توریستی قبرس بسیار اندک است و اکنون مردم و رسانه‌ها نیروهای پلیس این کشور را به دلیل این که پس از اعلام ناپدید شدن زنان خارجی واکنش مناسبی انجام نداده، سرزنش می‌کنند. زنان آسیایی و رومانیایی بسیاری به عنوان خانه‌دار یا کارگر مزرعه در قبرس کار می‌کنند.

شمار زیادی از مردم قبرس به ویژه اتباع خارجی ساکن این کشور روز جمعه در اعتراض به سستی و تعلل دولت در شناسایی و دستگیری قاتل دست به راهپیمایی در نیکوزیا زدند.

با این حال دولت این حادثه را تقبیح و محکوم کرده و اطمینان داده است که با عامل آن برخورد می‌کند.

نیکوس آناستاسیادس، رئیس جمهوری قبرس گفته است که از شنیدن خبر «قتل زنان خارجی و کودکان بی‌گناه» در کشور یکه خورده است. او جنایت علیه افرادی را که به برای کار به قبرس آمده‌اند، «خلاف ارزش‌ها، سنت‌ها و فرهنگ مردم قبرس» خوانده است.

روز شنبه ۷ اردیبهشت، گروهی از غواصان قبرسی به کمک دوربین‌های رباتیک به جستجوی اجساد باقی قربانیان این جنایت در دو دریاچه ادامه دادند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

متهم نخستین قتل‌های زنجیره‌ای قبرس: کار شنیعی کردم

قاتل زن افغان در فرانسه در فرودگاه آتن دستگیر شد

فرانسه؛ رویارویی قاتل سریالی با همسر همدستش در دفتر قاضی