قاتل زن افغان در فرانسه در فرودگاه آتن دستگیر شد

قاتل زن افغان در فرانسه در فرودگاه آتن دستگیر شد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

راضیه که مادر سه فرزند است، در یک مرکز نگهداری زنان قربانی خشونت زناشویی زندگی می‌کرد. این زوج افغان پیش از این در مارسی و شهرهای دیگر فرانسه زندگی می‌کردند.

آگهی

مردی که زنش را در فرانسه کشته بود، روز جمعه ۱۱ آبان در فرودگاه آتن، پایتخت یونان شناسایی و دستگیر شد.

این مهاجر افغان که راشد نام دارد، روز سه‌شنبه هشتم آبان (عقرب) همسر ۳۴ ساله‌اش به نام راضیه را در خیابان با ضربات چاقو به گلو و سینه از پای درآورد. دادستان شهر بزانسون در شرق فرانسه که این اتفاق در آنجا روی داده، بی‌درنگ حکم جلب بین‌المللی این مجرم فراری را صادر کرده بود. پلیس فرانسه با انتشار عکس قاتل از مردم کشور نیز خواسته بود که در صورت مشاهده او به کلانتری یا ژاندارمری اطلاع دهند.

چهره قاتل در تصاویر ضبط شده در یکی از ویدیوهای مداربسته شهر شناسایی شده بود.

راضیه که مادر سه فرزند است، در یک مرکز نگهداری زنان قربانی خشونت زناشویی زندگی می‌کرد. این زوج افغان پیش از این در مارسی زندگی می‌کردند. اما زن که بارها مورد آزار جسمی همسرش قرار گرفته بود، به دادگاه شکایت کرد و قضات فرانسوی ضمن محکوم کردن شوهر او، راشد را از زندگی در نزدیکی او منع کردند.

راضیه پس از آن که چند بار از سوی شوهرش تهدید به قتل شد، به بزانسون نقل مکان کرد. اما راشد بالاخره او را پیدا و نقشه قتل را به اجرا در آورد.

پس از قتل راضیه، صدها نفر از کنشگران حقوق زنان و گروه‌های دیگری از مردم بزانسون در اعتراض به رفتارهای زن‌ستیزانه و خشونت زناشویی با در دست داشتن عکس این زن افغان، در میدان پاستور، واقع در مرکز این شهر راهپیمایی کردند.

قرار است قاتل راضیه به زودی از یونان به فرانسه مسترد شود.

خبرنامه یورونیوز را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید

تجمع مردم بزانسون به یادبود راضیه و برای اعتراض به خشونت زناشویی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جستجوی قربانیان نخستین قاتل زنجیره‌ای در قبرس

مرد ۷۸ ساله‌ به قتل ۹۰ زن اعتراف کرد

عفو بین‌الملل «تداوم فرسایش» حقوق بشر در فرانسه در سال ۲۰۲۳ را محکوم کرد