مرد ۷۸ ساله‌ به قتل ۹۰ زن اعتراف کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مرد ۷۸ ساله‌ به قتل ۹۰ زن اعتراف کرد

یک قاتل زنجیره‌ای آمریکایی که به جرم قتل سه زن در زندان بود، به کشتن ۹۰ زن اعتراف کرد.

ساموئل لیتل، قاتل ۷۸ ساله‌ به جرم قتل سه زن در دهه ۸۰ میلادی در زندانی در کالیفرنیا سومین سال محکومیت خود را می‌گذراند که کارآگاهان پلیس تگزاس به پرونده‌ای قدیمی برخوردند که شیوه قتل آن به ویژگی‌های پرونده‌های قتل ساموئل لیتل شباهت داشت.

یکی از مقامات پلیس ایالت تگزاس راهی زندان کالیفرنیا شد تا از ساموئل لیتل در مورد پرونده سوال‌هایی بپرسد. از سوی دیگر، ساموئل لیتل که از زندان خود در کالیفرنیا ناراضی بود، به امید انتقال به زندان تگزاس دواطلبانه اطلاعات کاملی را از قتل مورد نظر در اختیار پلیس قرار می‌دهد. علاوه بر پرونده قتل در تگزاس، آقای لیتل در مورد قتل‌های دیگری که در ایالات دیگر مرتکب شده‌ است نیز صبحت کرد و با جزئیات تمام، نحوه قتل، زمان و مکان، به قتل بیش از ۹۰ زن اعتراف کرد.

اعترافات داوطلبانه ساموئل لیتل در حالی صورت گرفت که وی در دادگاهی که در سال ۲۰۱۴ برای قتل سه زن در کالیفرنیا به عنوان متهم محاکمه می‌شد اتهامات را رد و خود را بی‌گناه معرفی کرده بود.

این ۹۰ قتل بین سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۵ انجام شده‌اند و به این دلیل که بیشتر مقتولین زنان معتاد یا کارگران جنسی بوده‌اند، تحقیقات و پیگیری پرونده‌ها از سوی پلیس به صورت جدی انجام نشده است.

پلیس فدرال آمریکا تا به حال توانسته است پرونده قتل ۳۴ زن را به اعترافات ساموئل لیتل مرتبط کند اما یافتن شواهد برای باقی موارد به علت هویت‌ ناشناخته مقتولین و عدم بررسی پرونده از سوی پلیس در زمان کشف جسد، دشوار خواهد بود.

اگر اتهامات قتل باقی پرونده‌ها اثبات شود، نام ساموئل لیتل به عنوان یکی از بزرگترین قاتلان زنجیره‌ای در تاریخ آمریکا ثبت خواهد شد.

بیشتر بخوانید: