پایان پنج ساعت درگیری مسلحانه در وزارت مخابرات افغانستان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پایان پنج ساعت درگیری مسلحانه در وزارت مخابرات افغانستان

درگیری مسلحانه روز شنبه ۳۱ فروردین (حمل) در ساختمان «وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی» در کابل، پایتخت افغانستان پس از ۵ ساعت با کشته شدن ۴ مهاجم به پایان رسید.

بر اساس آخرین اعلام وزارت داخله افغانستان در جریان این درگیری و حمله مهاجمان، حداقل ۴ غیرنظامی و سه نیروی نظامی افغانستان نیز جان باخته و ۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

انفجار حوالی ساعت ۱۱ و نیم محله «مزدحم» کابل، پایتخت افغانستان را به لرزه درآورد و سپس صدای تیراندازی‌های پراکنده در مرکز شهر شنیده شد. انفجار توسط مهاجم انتحاری در نزدیکی ساختمان وزارت مخابرات روی داد و سپس مهاجمان مسلح با ورود به ساختمان وزارت به تبادل آتش با نیروهای امنیتی پرداختند.

به گزارش طلوع نیوز و به نقل از سید محمد روشن‌دل، فرمانده پلیس کابل، کارمندان وزارت مخابرات و همچنین وزارت اطلاعات و فرهنگ که در کنار وزارت مخابرات واقع است، بلافاصله از محل تخلیه شدند.

مهاجمان که پس از انفجار وارد محوطه وزارت مخابرات شدند، لباس و یونیفورم پلیس را بر تن داشته‌اند. تصویر منتشر شده جسد دو تن از آنها که لباس نظامی به تن دارند مؤید این موضوع است.

یکی از هتل‌های اصلی کابل به نام سرینا و نیز یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری این شهر در نزدیکی محل این انفجار قرار دارند. هتل پنج ستاره کابل سرینا در گذشته نیز چند بار مورد هجوم افراد مسلح قرار گرفته است.

گزارشی از تلفات جانی احتمالی غیرنظامیان حمله امروز شنبه گزارشی مخابره نشده، اما وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان گفته استتاکنون شش مجروح این حادثه از جمله سه زن به شفاخانه‌ها (بیمارستان‌ها) منتقل شده‌اند.

گروه افراط گرای داعش یکشنبه، یک روز پس از حمله به وزارت مخابرات، مسئولیت آن را بر عهده گرفت. پیش‌تر، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان نقش این گروه در انفجار و حمله روز شنبه کابل را تکذیب کرده بود.