Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

داعش: نخستین حمله خود در کنگو را انجام دادیم

داعش: نخستین حمله خود در کنگو را انجام دادیم
Copyright عکس از آرشیو رویترز
Copyright عکس از آرشیو رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرگزاری رویترز در عین حال تاکید کرده است که به طور مستقل ادعای داعش در حمله به کنگو را نمی‌تواند تایید کند چرا که در آن محدوده که در شرق کنگو واقع شده است، بیش ده گروه مختلف شبه نظامی و جنایی حضور دارند و عملیات‌هایی را به طور مرتب انجام می‌دهند.

آگهی

گروه داعش روز پنجشنبه ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) مدعی شد که نخستین حمله‌ خود در جمهوری دموکراتیک کنگو را انجام داده است. در این حمله دو سرباز کنگویی و یک غیرنظامی در تبادل آتش کشته شدند.

این گروه افراطی اسلامی در وب سایت اعماق اعلام کرد که سربازان کنگویی را در حمله‌ای به منطقه کامانگو در نزدیکی مرز جمهوری دموکراتیک کنگو با اوگاندا کشته است. این حمله در روز سه‌شنبه در شهر بوواتا در نزدیکی شهر بنی رخ داد.

این شهر و حومه‌های اطراف آن علاوه بر اینکه به‌طور مرتب شاهد خشونت‌های شبه نظامیان است، ویروس کشنده ابولا هم در آن محدوده شیوع پیدا کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

خبرگزاری رویترز در عین حال تاکید کرده است که به طور مستقل ادعای داعش در حمله به کنگو را نمی‌تواند تایید کند چرا که در آن محدوده که در شرق کنگو واقع شده است، بیش از ده گروه مختلف شبه نظامی و جنایی حضور دارند و به طور مرتب عملیات‌هایی را انجام می‌دهند.

دیوید موآز یک مسئول محلی وابسته به سازمان ملل در این باره به رویترز گفت: «شاهدانی که [روز سه‌شنبه] در محل حمله بودند، می‌گویند که حمله توسط گروه اسلامی نیروهای دموکراتیک متحد (ADF) که ارتباط‌هایی با داعش دارد، انجام گرفته است.»

طبق گزارش که در ماه نوامبر توسط گروه تحقیقاتی کنگو در دانشگاه نیویورک منتشر شد، نیروهای دموکرات متحد، کمک‌هایی را از طریق یک سرمایه‌دار مرتبط با داعش دریافت کرده‌اند.

مقام‌های کنگو نیروهای دموکراتیک متحد را متهم کرده‌اند که در دو سال گذشته در شرق کشور، قتل عام‌هایی را انجام داده‌اند اما شواهدی مبنی بر اینکه کار این گروه است ارائه نشده است.

گروه‌های شبه نظامی کنگو بعد از پایان رسمی جنگ بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ که میلیون‌ها نفر در آن جان خود را از دست دادند، کنترل بخشی‌هایی از شرق کنگو را برعهده گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل کنگو را به پشتیبانی از شبه‌نظامیان متهم کرد

کارکنان به گروگان گرفته شده سازمان ملل در جمهوری دموکرتیک کنگو آزاد شدند

ویدئوی ۳۶۰ درجه؛ کمک های بشر دوستانه برای کنگو