Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر دفاع فرانسه: استفاده از سلاح‌های فرانسوی علیه غیرنظامیان یمن «اثبات» نشده است

وزیر دفاع فرانسه: استفاده از سلاح‌های فرانسوی علیه غیرنظامیان یمن «اثبات» نشده است
Copyright Secretary of Defense
Copyright Secretary of Defense
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس گزارش محرمانۀ اداره اطلاعات نظامی فرانسه، از سلاح‌ها و تجهیزات نظامی فرستاده شده از سوی این کشور برای عربستان و امارات، بطور گسترده در مناطقی که غیر نظامیان حضور داشته‌اند استفاده شده است.

آگهی

فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه روز پنج‌شنبه اعلام کرد «شواهدی قابل اثبات» که نشان دهد سلاح‌های ساخت فرانسه توسط امارات و عربستان سعودی در جریان جنگ یمن علیه غیرنظامیان استفاده شده است، وجود ندارد.

او این ادعا را در کمیسیون دفاع مجلس نمایندگان فرانسه و در واکنش به گزارش محرمانۀ اداره اطلاعات نظامی این کشور خطاب به امانوئل ماکرون، رئیس جمهور که محتوای آن روز دوشنبه فاش شد، مطرح کرد.

خانم پارلی گفت: «تا جایی که می‌دانم این سلاح‌ها در جنگ یمن برای حمله مورد استفاده قرار نگرفته‌اند و بطور مکانیکی ما نمی‌توانیم چنین کاری بکنیم. در هر صورت من هیچ مدرک اثبات شده‌ای در این زمینه ندارم که بتوانم بر اساس آن بگویم که سلاح‌های فرانسوی عامل اصلی ایجاد تلفات در میان غیرنظامیان یمنی هستند.»

بر اساس گزارش محرمانۀ اداره اطلاعات نظامی فرانسه، از سلاح‌ها و تجهیزات نظامی فرستاده شده از سوی این کشور برای عربستان و امارات متحده عربی به‌ویژه توپ‌های سزار، بطور گسترده در این جنگ و در مناطقی که غیر نظامیان حضور داشته‌اند، استفاده شده است.

 دفتر تحقیقات شبکه فرانس‌ انفو و وبسایت دیسکلوز فرانسه، روز دوشنبه نتایج تحیقیقات خود درباره تسلیحات ساخت فرانسه در جنگ یمن را بر اساس یک گزارش درز کرده از وزارت دفاع این کشور منتشر کردند. بنا بر همین گزارش، دولت فرانسه می‌داند عربستان سعودی و متحدانش در ۳۵ درصد جبهه‌های نبرد در یمن، از سیاست گرسنگی دادن برای «مرگ یا تسلیم» استفاده می‌کنند. 

بیشتر بخوانید:

افشای اسناد محرمانه؛ استفاده از تسلیحات فرانسوی علیه غیرنظامیان در یمن

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو سازمان مردم‌نهاد علیه گمرک فرانسه به دلیل صادرات سلاح شکایت کردند

بحران یمن: گاهشمار نبرد حدیده در سالی که گذشت

پارلمان اروپا برای نخستین بار خواستار آتش‌بس دائمی در جنگ غزه شد