وزیر کشور ایتالیا: نفوذ تروریست‌های اسلام‌گرا در کشتی مهاجران قطعی است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزیر کشور ایتالیا: نفوذ تروریست‌های اسلام‌گرا در کشتی مهاجران قطعی است
کپی رایت  Reuters

وزیر کشور ایتالیا معتقد است که درگیری‌های اخیر در لیبی بعد از حمله نیروهای خلیفه حفتر به طرابلس، خطر حضور تروریست‌ها را در کشتی حامل مهاجران که به سمت ایتالیا در حرکتند افزایش داده است.

ماتئو سالوینی افزود: «بندرهای ایتالیا همچنان اجازه لنگر انداختن به کشتی مهاجران را نخواهند داد.»

او در گفت‌وگویی رادیویی در روز چهارشنبه ۱۷ آوریل، همچنین تاکید کرد که نفوذ تروریست‌های اسلام‌گرا دیگر از مرحله خطر گذشته و قطعی شده است.

سالوینی افزود: «بنابراین وظیفه من است که دوباره تاکید کنم که هیچ کشتی‌ای اجازه لنگر انداختن در سواحل ایتالیا را نخواهد داشت.»

از سوی دیگر در این گفت‌وگوی رادیویی رهبر حزب راست افراطی «لگا»ی ایتالیا در مورد احتمال تغییر موضع این کشور در صورت بالا گرفتن دوباره یک جنگ تمام عیار در لیبی، حاضر به اظهار نظر نشد.

بیشتر بخوانید:

سیاست‌های لگا که پیش تر به حزب لیگ شمال مشهور، براساس رویکردهای ضد مهاجرتی و اسلام ستیزانه جریان‌های راست افراطی اروپای غربی بنا شده است.

ایتالیا از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۶۵۰ هزار پناهجو را در خاک خود پذیرفته است اما موج حضور پناهجویان پس از روی کار آمدن دولت جدید این کشور در ماه مارس ۲۰۱۸ به طرز چشمگیری رو به کاهش گذاشته است.

حزب راستگرای لیگا در انتخابات پارلمانی ۴ مارس موفق شد به همراه حزب پوپولیست ۵ ستاره،‌ که بیشترین کرسی‌های مجلس را به دست آورده بود، دولتی ائتلافی تشکیل دهند.