رایج شدن «سبیل مدل خلبانی» در هند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مد شدن سبیل مدل خلبان اسیر هندی
مد شدن سبیل مدل خلبان اسیر هندی   -  Copyright  Reuters

خلبان هندی که در جریان تنش در کشمیر و سقوط جنگنده‌اش به اسارت نیروهای پاکستان درآمد و چند روز بعد آزاد شد، حالا به صورت الگویی برای مردان وطن‌دوست هندی درآمده است که از آرایشگران می‌خواهند سبیل مدل او را روی صورتشان دربیاورند.

هند و پاکستان در جریان رویارویی نظامی روز چهارشنبه، ۲۷ فوریه، ادعا کردند جنگنده‌های یکدیگر را سرنگون کرده‌اند. در جریان سقوط یک فروند هواپیمای جنگی ارتش هند در خاک پاکستان، خلبان هندی به نام «ابیناندان وارتهامان» از کابین خود ایجکت کرد و پس از فرود به دست نظامیان ارتش پاکستان دستگیر شد.

پاکستان روز جمعه این خلبان هندی را آزاد کرد، اما پخش تصاویر او در زمان دستگیری و در اسارت باعث ایجاد موجی از احساسات وطن دوستانه در هند شد.

اکنون آرایشگران در شهرهای مختلف هند به خبرگزاری رویترز گفته اند با مشتریان پرشماری مواجه شده‌اند که می‌خواهند مدل ریش و سبیل‌شان مثل مدل ریش و سبیل آقای ابیناندان باشد.

Reuters
تصاویر خلبان هندی در اسارت پاکستان باعث بروز احساسات میهن دوستانه در میان مردم هند شدReuters

تنش نظامی اخیر میان هند و پاکستان از زمان حمله انتحاری گروه جیش محمد به نظامیان هندی در ایالت کشمیر آغاز شد. در آن حمله که روز پنج‌شنبه ۲۵ بهمن روی داد دست کم ۴۰ تن از نیروهای هندی کشته شدند.

هند پاکستان را به حمایت از گروه‌های افراطی متهم می‌کند، اتهامی که مقامات پاکستان آن را رد می کنند.

دیرن ماکاوانا، مدیر یک باشگاه ورزشی، که آمده است تا مدل سبیل خلبان هندی را تقلید کند می‌گوید: «همه دنبال مدل سلبریتی‌ها و بازیگران بالیوود هستند، اما او قهرمان واقعی کشور ماست.»

بیشتر بخوانید: