Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

عمران خان: هند «هیستری» جنگ دارد

عمران خان: هند «هیستری» جنگ دارد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تنش ماه فوریه بین هند و پاکستان به دنبال یک حمله انتحاری روی داد که در آن دستکم ۴۰ مامور پلیس هند کشته شدند.

آگهی

عمران خان، نخست وزیر پاکستان دولت هند را به دامن زدن به «هیستری» جنگ متهم کرد.

نخست وزیر پاکستان این سخنان را در واکنش به ادعای هند مبنی بر سرنگونی یک فروند جنگنده «اف ۱۶» (F16) متعلق به پاکستان در ماه فوریه بیان کرد.

عمران خان در صفحه توئیتر خود نوشت: «حقیقت همواره غالب می شود و همیشه بهترین سیاست است.»

وی در ادامه افزوده است: «تلاش حزب بهاریاتا جاناتا برای پیروزی در انتخابات [هند] با دامن زدن به هیستری جنگ و ادعای اشتباه سرنگون کردن جنگنده "اف ۱۶" پاکستان نتیجه معکوس داده است زیرا مقامات نظامی آمریکا نیز تائید کرده اند که هیچ کدام از جنگنده های "اف ۱۶" از ناوگان هوایی پاکستان کم نشده است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

تنش ماه فوریه بین هند و پاکستان به دنبال یک حمله انتحاری روی داد که در آن دستکم ۴۰ مامور پلیس هند کشته شدند. رویارویی دهلی نو و اسلام آباد از آنجا که هر دو کشور پاکستان و هند مجهز به سلاح هسته ای هستند توجه زیادی را به خود جلب کرد.

در جریان تنش ماه فوریه بین دو کشور یک فروند جنگنده متعلق به هند سرنگون شد و خلبان آن پیش از سقوط موفق شد از داخل جنگنده خارج شود. او به اسارت نیروهای پاکستان در آمد و در نهایت نیز آزاد شد.

در مقابل هند نیز ادعا کرد که یک فروند جنگنده متعلق به پاکستان را سرنگون کرده است. این در حالی است که نشریه «فارن پالیسی» به نقل از مقامات نظامی آمریکا ضمن رد ادعای هند گزارش داده که هیچ کدام از جنگنده های پاکستانی مفقود نشده است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند در جریان تبلیغات انتخاباتی خود از موفقیت کشورش در جریان رویاروی اخیر با پاکستان سخن گفته است.

حزب بهاریاتا جاناتا به رهبری نارندرا مودی در کارزار انتخاباتی هند خود را مدافع منافع ملی هند در مواجهه با پاکستان معرفی می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه ویژه پاکستان پرویز مشرف را به اعدام محکوم کرد

هر آنچه درباره برگزاری انتخابات در هند باید بدانیم

رایج شدن «سبیل مدل خلبانی» در هند