روزنامه قانون به دلیل «مهمان ناخوانده» نامیدن بشار اسد توقیف شد

توقیف روزنامه قانون به دلیل مهمان ناخوانده نامیدن بشار اسد
توقیف روزنامه قانون به دلیل مهمان ناخوانده نامیدن بشار اسد Copyright Ghanoondaily.ir
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روزنامه قانون چاپ تهران روز سه‌شنبه ۷ اسفند به دلیل انتشار تصویر دیدار بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، و آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران با تیتر «مهمان ناخوانده» از سوی مقامات قضایی موقتا توقیف شده است.

آگهی

روزنامه قانون چاپ تهران روز سه‌شنبه ۷ اسفند به دلیل انتشار تصویر دیدار بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، و آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران با تیتر «مهمان ناخوانده» از سوی مقامات قضایی موقتا توقیف شد.

بنا بر ابلاغیه دادسرای فرهنگ و رسانه، تعطیلی این نشریه طبق ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی و برای «پیشگیری از وقوع جرم» صورت گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین، شورای سردبیری این روزنامه در بیانیه‌ای کوتاه گفته است: «بنا به اعلام دادسرای فرهنگ و رسانه تهران در شماره ۱۲۳۸ مورخ ۷ اسفند ۹۷ با تیتر «مهمان ناخوانده» كه مربوط به حضور بشار اسد در تهران بود جهت پیشگیری از وقوع جرم تا اطلاع ثانوی توقیف شد.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

میرا قربانی‌فرد، سردبیر روزنامه قانون، در حساب خود در توییتر خبر از تعطیلی این روزنامه داده است

میرا قربانی‌فرد، سردبیر روزنامه قانون، نیز همچنین در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا گفت: «بنا براعلام دادسرای فرهنگ و رسانه این نشریه ازطرفی براساس تبصره ۲ ماده ۵ قانون مطبوعات مبنی براینکه «مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای مطبوعات لازم‌الاتباع است. در صورت تخلف، دادگاه می‌تواند نشریه متخلف را موقتاً تا دوماه ‌توقیف و پرونده را خارج از نوبت رسیدگی کند، توقیف شده است.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مطبوعات ایران پس از انقلاب در گفت‌وگو با بهروز بهزادی: روزنامه‌های کاغذی به آخر خط رسیده‌اند

توقیف هفته نامه بیرمی تنگستان به دلیل انتشارعکس خاتمی

بازداشت دو روزنامه نگار در تهران