Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دختر بریتانیایی که به داعش پیوسته بود باردار است و قصد بازگشت دارد

دختر بریتانیایی پیوسته به داعش
دختر بریتانیایی پیوسته به داعش Copyright AP
Copyright AP
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک دختر بریتانیایی که چهار سال پیش برای پیوستن به داعش به سوریه رفته بود اکنون اعلام کرده است که می‌خواهد بار دیگر به بریتانیا بازگردد، هرچند از عمل قبلی‌اش پشیمان نیست.

آگهی

یک دختر بریتانیایی که چهار سال پیش برای پیوستن به داعش به سوریه رفته بود اکنون اعلام کرده است که می‌خواهد بار دیگر به بریتانیا بازگردد، هرچند از عمل قبلی‌اش پشیمان نیست.

شمیمه بیگم ۱۹ ساله در سال ۲۰۱۵ به همراه دو دختر دیگر همکلاسی‌اش، خدیجه سلطانه و عامره عباس از خانه‌شان در محله بتنال گرین لندن فرار کردند و در سوریه به داعش پیوستند.

اکنون و پس از سقوط داعش، شمیمه بیگم در یک اردوگاه آوارگان در شمال سوریه یافت شده است، در حالی که ۹ ماهه باردار است.

او در مصاحبه با روزنامه تایم انگلیس گفته است که در زمان اقامت خود در سوریه با یک جنگجوی هلندی‌الاصل داعش ازدواج کرده است و از آن ازدواج دو نوزاد دیگر نیز به دنیا آورده که هر دو در زمان طفولیت مرده‌اند.

او با شرح وضعیت خود در قلمرو داعش گفته است: «من دیگر همان دختر مدرسه‌ای احمق ۱۵ ساله نیستم که چهار سال پیش از بتنال گرین فرار کرد. از اینکه اینجا آمده‌ام هم پشیمان نیستم. من از این‌که این بچه در این کمپ مریض شود می‌ترسم و به همین‌خاطر است که می‌خواهم به بریتانیا برگردم تا آن‌جا از بچه‌ام مراقبت شود.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

او درباره وضعیت همکلاسی‌های همراه خود نیز گفته است دست‌کم یکی از آن‌ها ،خدیجه، در پی اصابت بمب به خانه‌اش در رقه کشته شده است. با تشدید درگیری‌ها، شمیمه و شوهرش خود را تسلیم نیروهای کرد کرده‌اند.

بن والاس، وزیر امنیت بریتانیا، در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت شمیمه بیگم گفت: «هرشخصی که به قلمرو داعش سفر کرده باشد بعد از بازگشت با تحقیقات جنایی مواجه خواهد شد.»

با این حال مقامات بلندپایه پلیس بریتانیا گفته‌اند که میان سه دختر مدرسه‌ای که «گول خورده و به سوریه رفته‌اند» با فردی که «کلاشنیکف به دست می‌چرخد» تفاوت قائل می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق؛ حکم حبس ابد برای دو تبعه فرانسه و آلمان به دلیل عضویت در داعش

روایت زندگی یک زن فرانسوی که به داعش پیوسته بود

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد