درگیری پلیس اسپانیا با رانندگان معترض تاکسی در مادرید

درگیری پلیس اسپانیا با رانندگان معترض تاکسی در مادرید
نگارش از Euronews

رانندگان معترض خواستار وضع مقررات بیشتر برای خدمات مبتنی بر نرم‌افزارهای اینترنتی هستند.

پلیس ضد شورش اسپانیا با رانندگان معترض تاکسی در مادرید، پایتخت این کشور درگیر شد. این رانندگان با بستن یکی از بزرگراه‌ها خواستار وضع مقررات بیشتر برای خدمات مبتنی بر نرم‌افزارهای اینترنتی (اپلیکیشن‌های تاکسیرانی) هستند.

این رانندگان اعتصاب خود را از ساعت شش صبح امروز ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) آغاز کرده و برخی از آنان برای همراهی با جنبش جلیقه زردهای فرانسوی جلیقه ایمنی زرد رنگ پوشیده‌اند.

رانندگان می گویند که این اعتصاب را تا زمانی که مقامات منطقه‌ای مادرید راه‌حل مناسبی شبیه به آنچه در بارسلونا در جریان است ارائه کنند، ادامه خواهند داد.

تحت فشار اعتصاب یک هفته‌ای در بارسلونا، دولت منطقه‌ای کاتالان کاربران اَپ‌های اوبر و کبیفای را مجبور کرده است، سرویس تاکسی خود را بلافاصله برای مسافران ارائه ندهد و یکساعت فاصله بین زمان درخواست و ارائه سرویس پیش بینی شود تا امنیت شغلی رانندگان تاکسی افزایش یابد.

آنژل گاریدو، رئيس منطقه‌ای مادريد، از پذیرش درخواست رانندگان خودداری کرد و گفت که بارسلونا و کاتالونیا با چنین راه حل‌هایی «به قرون وسطا می‌روند.»

رانندگان تاکسی مقیم بارسلونا از جمعه گذشته ۱۸ ژانویه (۲۸ دیماه) اعتصابات سراسری خود را آغاز کردند که این مساله در نهایت به تغییر برخی مقررات تاکسیرانی منجر شد.

اتحادیه رانندگان می‌گوید حدود سه هزار راننده در بارسلونا از طریق اپلیکیشن‌های تاکسیرانی درآمد کسب می‌کند و امنیت شغلی این افراد باید مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط