Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بلژیک؛ از هر چهار مهاجر یکی قربانی خشونت پلیس است

بلژیک؛ از هر چهار مهاجر یکی قربانی خشونت پلیس است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خشونت روانی و جسمی، کتک زدن با باتون یا مشت و لگد، بازرسی‌های غیرضروری، برهنه کردن افراد برای بازرسی بدنی در شرایط تحقیرآمیز، اینها بخشی از «رفتار خشونت آمیز» است که پلیس بلژیک به ارتکاب آن متهم شده است.

آگهی

گزارشی رسمی به تازگی در بلژیک منتشر شد که نشان می‌دهد از هر چهار مهاجر ساکن این کشور یکی قربانی خشونت پلیس بوده است.

گزارش اخیر به همت سازمان‌ «پزشکان جهان» و به یاری اسنادِ «اداره فدرال مهاجرت»، گزارش «رؤسای پلیس‌ استان‌های مختلف» و مدارک «کمیته پ» تهیه شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

پی‌ير وربرن، مدیر سازمان پزشکان جهان می‌گوید: «اگر ۶۰۰ یا ۷۰۰ مهاجری را که نزدیک پارک ماکسیمیلیان (در بروکسل) زندگی می‌کنند را در نظر بگیرید می‌بینید بیش از ۱۰۰ تن از این افراد با پلیس دچار مسأله شده‌اند. این نکته نشان می‌دهد که این امری مرسوم است.»

آزارها و خشونت‌های پلیس به گفته سازمان پزشکان جهان شامل مواردی می‌شود که عبارتند از: خشونت روانی و جسمی، کتک زدن با باتون یا مشت و لگد، بازرسی‌های غیرضروری، برهنه کردن افراد برای بازرسی بدنی آنها در شرایط تحقیرآمیز، زندانی کردن به صورت عریان در سرما به منظور واداشتن فرد به انگشت‌نگاری و اهانت‌ نژادپرستانه.

دفتر دادستانی بروکسل اعلام کرده است در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ ده‌ها مورد شکایت از افسران پلیس ثبت شده است. شماری از این شکایت‌ها که درباره خشونت فیزیکی یا سرقت بوده به خاطر نبود شاهد پیگیری نشده‌‌اند درحالی که حدود نیمی از این پرونده‌ها همچنان در حال‌ رسیدگی است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استعفای مرد شماره ۲ پلیس فدرال بلژیک در پی انتشار ویدئوی بدرفتاری ماموران

درگیری پلیس اسپانیا با رانندگان معترض تاکسی در مادرید

معترضان به خشونت پلیس فرانسه در پاریس تظاهرات کردند