یک نماینده مجلس ایران: طبق گفته وزیر اطلاعات اسماعیل بخشی شکنجه نشده است

یک نماینده مجلس ایران: طبق گفته وزیر اطلاعات اسماعیل بخشی شکنجه نشده است
Copyright صفحه اینستاگرام اسماعیل بخشی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران می‌گوید طبق توضیاحات وزیر اطلاعات، اسماعیل بخشی «به هیچ وجه» در زندان شکنجه نشده است.

آگهی

علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران می‌گوید در جلسه‌ای با حضور وزیر اطلاعات از او در خصوص شکنجه اسماعیل بخشی توضیح خواسته شده است.

این نماینده مجلس ایران روز سه‌شنبه ۱۸ دی در این خصوص گفت: «طبق توضیحات وزیر اطلاعات به هیچ وجه اسماعیل بخشی کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه شکنجه نشده است.»

آقای خوشرودی همچنین با اشاره به اینکه در این جلسه همکاران سید محمود علوی در وزارت‌خانه او را همراهی می‌کردند ادعاهای اسماعیل بخشی مبنی بر شکنجه او در زندان مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر اطلاعات ایران در حالی ادعای اسماعیل بخشی را تکذیب می‌کند که این کارگر معترض مجتمع نیشکر هفت تپه ۱۴ دی ماه در پست اینستاگرام خود با انتشار شرحی از آنچه بر او در زندان گذشته است، مدعی شده شکنجه‌های فراوانی در طول زندان از سوی نیروهای وزارت اطلاعات علیه او اعمال شده است.

View this post on Instagram

. ♦️دعوت از حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی به مناظره در یک برنامه زنده تلویزیونی جناب آقای علوی در 25 روزی که ناعادلانه در بازداشت وزارت اطلاعات بودم مصائب و رنج هایی بر من تحمیل شد که هنوز از شرّ آنها خلاص نشدم و برای رهایی از آن ها به داروهای اعصاب و روان پناه آورده ام، اما در این مدت دو پرسش اساسی مثل خُره مغز مرا درگیر خود کرده است که پاسخ دهنده ی اصلی آنها فقط شخص شما میباشید و این حق بنده و ملت شریف ایران است که پاسخ این پرسش ها را بدانیم. اول اینکه در روزهای اول بدون دلیل یا هیچ حرفی تا سر حد مرگ مرا شکنجه و زیر مشت و لگد گرفتند که تا 72 ساعت در سلولم از جایم نمی‌توانستم تکان بخورم و آنقدر زده بودند که حتی از تاب درد خوابیدن هم برایم زجر آور بود و امروز پس از گذشت تقریبا دوماه از آن روز سخت در دنده های شکسته ام، کلیه ها، گوش چپم و بیضه هایم احساس درد میکنم جالب اینکه شکنجه گران خود را سرباز گمنام امام زمان می‌نامیدند اما به بنده و خانم قلیان انواع اقسام فحش های رکیک جنسی میدادند و ایشان راهم کتک می‌زدند اما از شکنجه ی جسمی بدتر، شکنجه های روانی بود، نمی‌دانم چه بر سرم آوردند که مثل موش آب کشیده شده بودم و هنوز دستهایم میلرزد، منی که زمین زیر پایم میلرزید تحقیر شدم و به شخصیت دیگری بدل شده بودم و هنوز با وجود قرص های اعصاب و روان گاهی دچار حمله های شدید عصبی روحی و روانی می شوم، اکنون از جنابعالی بعنوان وزیر اطلاعات و کسی که خودش یک روحانی مذهبی ست این پرسش را دارم : از نظر اخلاقی، حقوق بشری و بخصوص دین اسلام حکم شکنجه ی یک بازداشتی چیست؟ آیا رواست؟ اگر رواست به چه میزان؟ مسئله دوم که برای من و خانواده ام بسیار بسیار مهمتر از شکنجه های جسمی و روحی ست بحث «شنودِ» مکالمات تلفنی بنده و خانواده ام توسط دستگاه اطلاعاتی شماست، بازجویم میگفت ما از همه چیز تو خبر داریم حتی می‌دانیم همسرت چند بار بخاطر مبارزاتت با تو دعوا کرده است گفتم از کجا میدانید گفت مدت ها تماس های تو «شنود» می شد که باعث عصبانیت شدید من حین بازجویی شد حال پرسش بنده و خانواده ام از شما بعنوان وزیر اطلاعات و یک شخصیت روحانی و مذهبی این است که : آیا «شنود» خصوصی ترین مکالمات انسانها از نظر اخلاقی، حقوق بشری و دین اسلام رواست؟ به چه حقی مکالمات تلفنی خصوصی بنده و همسر عزیزم را دستگاه اطلاعاتی شما باید «شنود» کند؟؟؟ لذا جناب آقای علوی اینجانب اسماعیل بخشی برای شنیدن پاسخ هایتان شما را به یک مناظره در یک برنامه زنده تلویزیونی دعوت میکنم اسماعیل بخشی 14 دی 97

A post shared by کاچوپان (@smaeil.bakhshi) on

در همین راستا حشمت‌الله فلاحت پیشه رئيس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز روز سه‌شنبه ۱۸ دی ماه در گفتگو با خبرنگاران مدعی شد که «اسماعیل بخشی در دوران زندان اعتراف کرده که با حزب كمونيست كارگری که پایگاه این حزب در اروپا است همکاری داشته است.»

اسماعیل بخشی از کارگران معترض مجتمع نیشکر هفت‌تپه عصر روز چهارشنبه ۲۱ آذر آزاد شد. او ۲۷ آبان سال جاری در جریان اعتراض‌ کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک وکیل دادگستری به یورونیوز: اعتراف‌ تلویزیونی وجاهت قانونی ندارد

پخش «اعترافات» اسماعیل بخشی از صدا و سیما؛ سپیده قلیان بار دیگر بازداشت شد

سومین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه