سقوط صدها کانتینر کشتی باری؛ هلند هزینه پاکسازی دریا را می‌خواهد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سقوط صدها کانتینر کشتی باری به دریای شمال؛ هلند خواستار هزینه پاکسازی دریا
سقوط صدها کانتینر کشتی باری به دریای شمال؛ هلند خواستار هزینه پاکسازی دریا

در پی سقوط بیش از ۲۷۰ کانتینر از یک کشتی باری سوئیسی به آبهای دریای شمال، دولت هلند خواستار پرداخت هزینه پاکسازی دریا توسط شرکت دریایی مسئول این حادثه شد.

مقامات دولت هلند روز شنبه اعلام کردند که از شرکت سوئیسی-ایتالیایی ام‌اس‌سی MSC خواسته‌اند هزینه جمع آوری بقایای مواد و کانتینرهای فرو رفته در اعماق آب‌ها و نیز پاکسازی دریا را بایست متقبل شوند.

ماموران گارد ساحلی هلند روز جمعه از آغاز یک تحقیق قضایی در این خصوص این حادثه خبر دادند که به عنوان یکی از مهم ترین سوانح دریایی در سواحل این کشور ارزیابی شده است.

بر اساس این گزارش وزش بادهای شدید و طوفان دریایی در روز چهارشنبه سبب شد تا بخش عمده ای از محموله کشتی کانتینربر زوئه Zoe که تحت ماموریت شرکت دریایی ام اس سی در آبهای دریای شمال حرکت می کرد به آب سقوط کند.

مقامات هلندی که حادثه در سواحل کشورشان اتفاق افتاده پیشتر اعلام کرده بودند که با سقوط این کانتینرها، مواد شیمایی بسیار خطرناک وارد آب دریا شده است.

مسئولان وزارت دفاع هلند تاکید کرده اند که در این میان دست کم ۳ کانتینر حامل مواد شیمیایی خطرناک بوده‌اند.

یک مسئول بلند پایه هلندی در وزارت مدیریت منابع آبی تاکید کرده است که تلاش برای پاکسازی و یافتن بقایای مواد و اجسام فرو رفته در آب همچنان ادامه دارد. به گفته این مقام هلندی تاکنون تنها موقعیت مکانی ۳۵ کانتینر در اعماق آب ها شناسایی شده و از مابقی کانتینرها هنوز ردی در دست نیست.

بیشتر بخوانید: