Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیروزی قاطع نخست وزیر بنگلادش در انتخابات؛ مخالفان دولت مدعی تقلب شدند

پیروزی قاطع نخست وزیر بنگلادش در انتخابات؛ مخالفان دولت مدعی تقلب شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعلام نتایج انتخابات پارلمانی بنگلادش که نشان دهنده پیروزی قاطع حزب حامی نخست وزیر این کشور بود با واکنش تند مخالفان مواجه شد به طوری که آنها ضمن مضحک خواندن نتایج، خواستار ابطال آن شدند.

آگهی

مطابق اعلام کمیسیون انتخابات بنگلادش، شیخ حسینه، نخست وزیر این کشور با کسب پیروزی قاطع حزبش در انتخابات پارلمانی، سومین دوره نخست وزیری خود را قطعی کرده است.

بر پایه نتایج انتخابات پارلمانی بنگلادش، حزب حاکم و حامی خانم حسینه با کسب ۲۸۸ کرسی از ۳۵۰ کرسی پارلمان بنگلادش به بزرگ‌ترین پیروزی خود دست یافت. البته ۵۰ کرسی از پارلمان بنگلادش به زنان اختصاص یافته که به تناسب آراء عمومی کسب شده به آنها تعلق می‌گیرد.

احزاب مخالف دولت بنگلادش انتخابات اخیر پارلمانی این کشور را تحت تاثیر ارعاب و تهدید رای دهندگان از سوی حزب حاکم اعلام کرده و آن را محکوم کردند.

به گفته آنها رد جریان رقابت‌های انتخاباتی بسیاری از مخالفان دولت بازداشت شدند و بیش از ۱۰۰ نامزد منتقد نیز در اعتراض به نحوه برگزاری انتخابات انصراف داده بودند.

بیشتر بخوانید:انتخابات بنگلادش؛ مخالفان از دستگیری بیش از ۱۰ هزار نفر خبر می دهند

کمال حسین، رهبر مخالفان دولت بنگلادش نیز با مضحک خواندن نتایج انتخابات، خواستار ابطال آن توسط کمیسیون انتخابات بنگلادش شد.

حزب عوامی، حزب حامی نخست وزیر، که از سال ۲۰۰۹ میلادی قدرت را در بنگلادش در اختیار دارد از سوی اپوزیسیون متهم شده که در انتخابات پارلمانی روز شنبه از جعبه‌هایی برای رای‌گیری استفاده کرده‌اند که پیشتر اوراق رای حاوی اسامی نامزدهای این حزب داخل آنها ریخته شده بوده است.

بیشتر بخوانید:

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بنگلادش؛ درگیری میان پلیس و تظاهرکنندگان شدت گرفت

بنگلادش؛ گزارش ها از افزایش روسپیگری در اردوگاه پناهجویان روهینگیایی

بنگلادش؛ برچیده شدن مجسمه بحث برانگیز عدالت تحت فشار اسلامگرایان