Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترکیه: شبه نظامیان کُرد سوریه در خندق‌های خود دفن خواهند شد

ترکیه: شبه نظامیان کُرد سوریه در خندق‌های خود دفن خواهند شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«می‌گویند نیروهای کرد در شهر منبج در حال حفر تونل و خندق هستند. هر چقدر که می‌خواهند خندق بسازند و حتی زیرزمینی زندگی کنند اما زمان آن خواهد رسید که در خندق‌هایشان دفن خواهند شد. شکی در این وجود ندارد.»

آگهی

به دنبال اعلام خروج نیروهای آمریکا از سوریه، حلوصی آکار، رییس ستاد ارتش ترکیه با اشاره به شبه نظامیان کُرد سوری گفت: «آنها در خندق هایی که حفر کرده‌اند، دفن خواهند شد.»

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز گذشته ۱۹ دسامبر با اعلام اینکه نیروهای ایالات متحده داعش را شکست دادند از خروج نیروهای ارتش آمریکا از خاک سوریه خبر داد.

تصمیم واشنگتن برای خروج نیروهای این کشور از سوریه با انتقاد مشاوران امنیت ملی و هم پیمانان آمریکا مواجه شده است، اما ترکیه یکی از اعضای ناتو از این خبر استقبال می‌کند.

ایالات متحده آمریکا و ترکیه در برخی زمینه‌ها در سوریه با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

آمریکا از جنگ جویان کُرد یگان‌های مدافع خلق در سوریه حمایت کرده است در حالی که ترکیه این جنگجویان را وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه می داند و آنها را به عنوان «گروه تروریستی» قلمداد می‌کند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از ارتشبد حلوصی آکار، رییس ستاد ارتش این کشور می نویسد: «شهر منبج و شرق فرات در انتظار ماستو ما را به شدت به خود مشغول کرده است.»

ارتشبد آکار که برای بازدید از پایگاه نظامی مشترک ترکیه و قطر در دوحه به سر می برد، افزود: «می گویند نیروهای کرد در شهر منبج در حال حفر تونل و خندق هستند. هر چقدر که می خواهند می توانند خندق بسازند و حتی زیرزمینی زندگی کنند اما زمان آن خواهد رسید که در خندق هایشان دفن خواهند شد. شکی در این وجود ندارد.»

پیش از این رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از احتمال آغاز قریب الوقوع عملیات نظامی در شرق فرات خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

پنتاگون پیش از این اعلام کرده بود که فعالیت نظامی یک جانبه در شمال شرق سوریه -قلمرو فعالیت نیروی ارتش آمریکا- «غیرقابل قبول» است.

ترکیه در طی دو سال گذشته برای مقابله با نیروهای گروه دولت اسلامی و یگان‌های مدافع خلق در غرب رود فرات در سوریه حضور نظامی داشته است اما تا به امروز برای جلوگیری از برخورد با نیروهای آمریکایی به سمت شرق رودخانه فرات پیشروی نکرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه در سوریه می‌ماند، اسرائیل به مقابله با نفوذ ایران شدت می‌بخشد

نیروهای کرد ویدئوی «سرنگونی» بالگرد ترکیه را منتشر کردند

علی‌اف در دیدار با اردوغان: جنگ به حل و فصل مشکل تاریخی قره‌باغ کمک کرد