فرانسه در سوریه می‌ماند، اسرائیل به مقابله با نفوذ ایران شدت می‌بخشد

فرانسه در سوریه می‌ماند، اسرائیل به مقابله با نفوذ ایران شدت می‌بخشد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«دولت اسلامی و ریشه‌های‌ آن هنوز به تمامی از روی نقشه محو نشده است.»

آگهی

دولت اسرائیل اعلام کرد نبرد مبارزه خود با نیروهایی که ایران پشتیبان آنهاست در سوریه شدت خواهد بخشید.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز پنج‌شنبه با اعلام این خبر گفت:‌ «ما علیه تلاش ایران برای سنگربندی در سوریه به شدت مقابله خواهیم کرد.»

وی افزود: «ما قصد نداریم از تلاش‌مان بکاهیم بلکه بر آن خواهیم افزود و می‌دانم که این کار را با پشتیبانی و حمایت کامل ایالات متحده انجام خواهیم داد.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

اسرائیل در سال گذشته میلادی بارها به مواضع نیروهایی در خاک سوریه حمله کرد که دولت نتانیاهو آنها را وابسته به ایران می‌داند.

عزم فرانسه برای محو کامل داعش از روی نقشه

همزمان مقامات فرانسه اعلام کردند نیروهای این کشور در شمال سوریه باقی‌ خواهند ماند چراکه شبه‌نظامیان داعش هنوز به تمامی محو نشده‌اند و این امر منافع فرانسه را تهدید می‌کند.

امانويل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه پیشتر گفته بود بقایای داعش تا فوریه ۲۰۱۹ (یعنی تا دو ماه دیگر) در سوریه نابود خواهند شد.

مقامات فرانسه گفته‌اند اعلام ناگهانی خروج تمامی ۲۰۰۰ نیروی آمریکایی از سوریه آنها را غافلگیر کرده است.

بیشتر بخوانید:‌واکنش‌ منفی متحدان آمریکا به خروج نیروهای این کشور از سوریه

فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه در توییتی نوشت:‌ «دولت اسلامی و ریشه‌های‌ آن هنوز به تمامی از روی نقشه محو نشده است. آخرین بقایای این سازمان تروریستی باید به شکل نظامی یکبار و برای همیشه نابود شود.»

دولت فرانسه نسبت به داعش حساسیت ویژه‌ای دارد صدها تن از شهروندان این کشور در چند سال گذشته به عضویت این گروه درآمده اند و همچنین در گذشته این گروه چندین حمله تروریستی عمده را در خاک فرانسه انجام داده است.

فرانسه حدود ۱۱۰۰ تن نیروی نظامی فعال در سوریه و عراق دارد که علاوه بر تدارک لجستیک، توپخانه و جت‌های بمب‌افکن به مشاوره و تعلیم دادن نیروهای نظامی نیز می‌‌پردازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه: شبه نظامیان کُرد سوریه در خندق‌های خود دفن خواهند شد