نیروهای کرد ویدئوی «سرنگونی» بالگرد ترکیه را منتشر کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جنگجویان گروه «یگان های مدافع خلق»
جنگجویان گروه «یگان های مدافع خلق»   -  Copyright  آرشیو

گروه کرد «یگان های مدافع خلق» ویدئویی را منتشر کرده است که به گفته این گروه «سرنگونی» یک بالگرد ارتش ترکیه را در شمال غرب سوریه نشان می دهد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه خبر سقوط یک فروند بالگرد این کشور در سوریه را تائید کرده بود. بنا به اعلام ارتش ترکیه دو سرباز این کشور در این حادثه کشته شدند.

رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه در جریان سخنرانی خود در جمع اعضای حزب حاکم «عدالت و توسعه» اظهار داشت: «اینگونه اتفاقات خواهد افتاد، ما در جنگ هستیم. [...] ممکن است یک بالگرد از دست بدهیم اما آنها [یگان های مدافع خلق] هزینه این کار خواهند پرداخت.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ارتش ترکیه تاکنون دلیل سقوط بالگرد این کشور را اعلام نکرده است. به گفته منابع نظامی این کشور تحقیق در مورد دلیل سقوط این بالگرد در جریان است.

در ویدئویی حدودا دو دقیقه ای که گروه «یگان های مدافع خلق» منتشر کرده است چند بالگرد ارتش ترکیه در حال پرواز و انجام حمله هوایی در منطقه ای کوهستانی دیده می شوند. یکی از بالگردها در دره ای سقوط می کند و سپس دود سیاهی به هوا بر می خیزد.

سقوط روز شنبه بالگرد ترکیه در شمال غرب سوریه اولین حادثه اینچنینی از زمان آغاز عملیات نظامی آنکارا در خاک سوریه در روز ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) محسوب می شود. 

بیشتر بخوانید: