Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مقام ارشد کنفدراسیون فوتبال آفریقا به اتهام ارتکاب جنایت جنگی بازداشت شد

دیوان بین المللی دادگستری
دیوان بین المللی دادگستری Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی دیوان بین المللی دادگستری ضمن تائید بازداشت پاتریس ادوارد انگایسونا در فرانسه اعلام کرد که قرار بازداشت او روز هفتم دسامبر (۱۶ آذر) صادر شده بود.

آگهی

مقامات فرانسه می گویند پاتریس ادوارد انگایسونا، از افراد مظنون به ارتکاب جنایت جنگی در جمهوری آفریقای مرکزی را بازداشت کرده اند.

بنا به اعلام مسئولان فرانسوی پاتریس ادوارد انگایسونا به دیوان بین المللی دادگستری در لاهه مسترد خواهد شد. وی از رهبران ارشد شبه نظامیانی بود که در سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ حملاتی سازمان یافته را علیه مسلمانان در جمهوری آفریقای مرکزی انجام دادند.

پاتریس ادوارد انگایسونا ماه فوریه سال جاری میلادی به عنوان عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آفریقا انتخاب شد. این در حالی است که گروههای مدافع حقوق بشر از جمله دیده بان حقوق بشر با انتخاب او مخالف بودند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وی اتهامات مطرح شده علیه خود را رد کرده است. دیوان بین المللی دادگستری پاتریس ادوارد انگایسونا را به ارتکاب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت از جمله قتل، شکنجه و استفاده از سربازان کودک متهم کرده است.

سخنگوی دیوان بین المللی دادگستری ضمن تائید بازداشت پاتریس ادوارد انگایسونا در فرانسه اعلام کرد که قرار بازداشت او روز هفتم دسامبر (۱۶ آذر) صادر شده بود.

دیوان بین المللی دادشگتری به طور رسمی خواهان استرداد پاتریس ادوارد انگایسونا شده است.

مناقشات قومی در جمهوری آفریقای مرکزی در سال ۲۰۱۳ پس از برکناری فرانسوا بوزیزه، رئیس جمهوری این کشور از سوی شورشیان مسلمان آغاز شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز جلسه استماع پروندۀ قربانیان جنایت جنگی افغانستان در دیوان بین‌المللی کیفری

مردان مسلح یک داوطلب ایتالیایی را در کنیا ربودند

«رمبو»ی آفریقای مرکزی به دادگاه کیفری بین‌المللی مسترد شد