Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اسرائیل در تدارک حمله‌ای زمینی تانک‌ها را به نوار غزه گسیل کرد

اسرائیل برای تدارک حمله ای زمینی تانک های خود را به نوار غزه گسیل کرد
اسرائیل برای تدارک حمله ای زمینی تانک های خود را به نوار غزه گسیل کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حماس تهدید کرده است که در صورت ادامه بمباران های هوایی ارتش اسرائیل به حملات راکتی خود به شهرهای «بئرشبع» و «اشکلون» ادامه خواهد داد.

آگهی

در پی تشدید ناآرامی های چند روز گذشته در نوار غزه، تل آویو شامگاه دوشنبه ضمن تقویت نیروهای پیاده، تجهیزات نظامی مضاعفی را برای تدارک حمله ای جدید به اراضی تحت کنترل فلسطینیان به این منطقه گسیل کرد.

بر اساس تازه ترین خبرها یک فلسطینی روز سه شنبه بر اثر حمله هوایی نیروهای اسرائیلی به نوار غزه کشته شده است. با تایید این خبر شمار کشته شدگان فلسطینی در نوار غزه طی کمتر از بیست و چهار ساعت گذشته به پنج تن رسید.

دور تازه ناآرامی میان اسرائیل و گروه حماس و متحدانش در نوار غزه شامگاه یکشنبه و در زمانی آغاز شد که یک گروه از کماندوهای تسهال (ارتش اسرائیل) با ورود به نوار غزه ۷ نفر از اعضای حماس، از جمله یک فرمانده گردان‌های الاقصی را به قتل رساندند. در جریان درگیری میان دو طرف، یک سرهنگ ارتش اسرائیل هم با گلوله شبه نظامیان فلسطینی کشته شد.

راشا تودی با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرده است که این تصمیم پس از رویارویی تازه نیروهای دو طرف در مرز نوار غزه و شلیک بیش از سیصد راکت از سوی حماس به خاک اسرائیل عملی و اجرایی شده است.

بیشتر بخوانید:

حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه دست کم هفت کشته برجای گذاشت

اسرائیل در پاسخ به شلیک راکت نوار غزه را بمباران کرد

حملات راکتی حماس که در واکنش به کشته شدن یک فرمانده این گروه بدست کماندوهای اسرائیلی در نوار غزه صورت گرفت با پاسخ شدید اسرائیل همراه بود به نحوی که بیش از هفتاد نقطه از بخش فلسطینی این منطقه بلافاصله هدف حملات شدید هوایی اسرائیل قرار گرفت.

اما این پایان ماجرا نبود. حماس در واکنش به این حملات باز هم اقدام به شلیک راکت کرد و اینبار بخش هایی از جنوب خاک اسرائیل در منطقه اشکلون را هدف قرار داد.

در این حملات بنا به اظهارات مقام های اسرائیلی بیش از سیصد راکت به سوی نوار غزه شلیک شد که در جریان آن یک دست کم بیست و شش نفر زخمی شدند.

این درحالیست که خبرگزاری فرانسه صبح روز سه شنبه به نقل از منابع اسرائیلی از کشته شدن یک نفر در جنوب اسرائیل بر اثر راکت باران شب گذشته خبر داده است.

بر اساس این گزارش جنازه یک مرد چهل ساله از زیر آوار ساختمانی ویران شده بر اثر اصابت راکت بیرون آورده شده و یک زن نیز در وضعیت بحرانی از زیر آوار خارج و به بیمارستان منتقل شده است.

حماس همچنین تهدید کرده است که در صورت ادامه بمباران های هوایی ارتش اسرائیل به حملات راکتی خود به شهرهای «بئرشبع» و «اشکلون» ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

شلیک صدها راکت از غزه به جنوب اسرائیل

لحظه اصابت راکت شلیک شده از سوی نیروهای حماس به شهر اشکلون

در گزارش راشا تودی تاکید شده است که ارتش اسرائیل از شامگاه دوشنبه به تقویت مواضع نظامی خود در مرز نوار غزه اقدام کرده و مهیای آن است تا در صورت ادامه حملات راکتی نیروهای حماس چراغ سبز حمله زمینی به این منطقه را دریافت کند.

در این گزارش به ستونی از تریلی های حامل تانک و خودورهای زرهی اشاره شده که دو شنبه شب به سوی مرز نوار غزه در حرکت بودند.

آگهی

از سوی دیگر مقام های نظامی اسرائیل تهدید کرده اند که حملات راکتی اخیر را که شدیدترین حمله از نوع خود پس از جنگ غزه در سال ۲۰۱۴ محسوب می شود با واکنشی بسیار قاطع و کوبنده پاسخ خواهند داد.

نگرانی ها نسبت به اوج گیری این بحران و تشدید ناآرامی ها در نوار غزه سبب شد تا آنتونی گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی از هر دو طرف بخواهد حداکثر خویشتن داری را از خود نشان دهند.

فرحان حق، معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه ای ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان کرد که نیکولای ملادنوف، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد در حال رایزنی شدید با مقر و دیگر طرف های مرتبطط با این بحران هستند تا بتوانند آرامش را به منطقه باز گردانند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل متحد: عاملان کشتار فلسطینیان در غزه باید محاکمه شوند

حمله به ۱۰۰ موضع حماس در واکنش به حملات موشکی تل‌آویو

اسرائیل: سوریه با حمایت ایران دستور حمله راکتی از غزه را داده است