Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سازمان ملل متحد: عاملان کشتار فلسطینیان در غزه باید محاکمه شوند

 سازمان ملل متحد: عاملان کشتار فلسطینیان در غزه باید محاکمه شوند
سازمان ملل متحد: عاملان کشتار فلسطینیان در غزه باید محاکمه شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه با انتشار بیانیه ای تصریح کرد که اسرائیل به گونه ای آشکار و عمدی از خشونت های مرگبار و دیگر روش های غیر قانونی برای سرکوب تظاهرکنندگان در غزه استفاده کرده است.

آگهی

سازمان ملل متحد ضمن محکوم کردن اسرائیل به استفاده از «خشونت‌ مرگبار» علیه تظاهرکنندگان فلسطینی در نوار غزه خواستار محاکمه عاملان آن شد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه با انتشار بیانیه ای تصریح کرد که اسرائیل به گونه ای آشکار و عمدی از خشونت های مرگبار و دیگر روش های غیرقانونی برای سرکوب تظاهرکنندگان در غزه استفاده کرده است.

این شورا همچنین ضمن محکوم کردن اقدامات سرکوبگرانه اسرائیل در نوار غزه خواستار آن شد که عاملان خشونت ها به دست عدالت سپرده شوند.

مجمع شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بر همین اساس قطعنامه ای را که پاکستان از جانب کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی ارائه کرده بود با ۲۳ رای موافق در برابر ۸ رای مخالف مورد تصویب قرار داد.

کشورهای اروپایی عضو مجمع در این رای گیری دچار دسته بندی شده بودند و ایالات متحده آمریکا که پیش‌تر در اعتراض به مواضع ضداسرائیلی شورا از این نهاد خارج شده بود در این رای گیری سهمی نداشت.

بیشتر بخوانید:

این قطعنامه بر اساس گزارش یک تحقیق از سوی سازمان ملل متحد تنظیم شده که بر نقض قوانین حقوقی و ارتکاب جنایات جنگی توسط ارتش اسرائیل در سرکوب تظاهرات هفتگی سال گذشته در نوار غزه تاکید داشت.

بیشتر بخوانید:

به موجب آمارهای ارائه شده در جریان این سرکوب ها دست کم ۱۸۹ فلسطینی جان خود را از دست دادند و بیش از ۶ هزار نفر نیز زخمی شدند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو: حملات به غزه را گسترده‌تر می‌کنیم

اسرائیل در تدارک حمله‌ای زمینی تانک‌ها را به نوار غزه گسیل کرد

ادغام مغز و ماشین‌ در فوتبال ربات‌ها؛ گردهمایی «هوش‌ مصنوعی برای همیشه» در ژنو برگزار شد