امانوئل ماکرون یاد سربازان جان باخته در جنگ جهانی اول را گرامی داشت

امانوئل ماکرون از سربازان جان باخته در جنگ جهانی اول تقدیر کرد
امانوئل ماکرون از سربازان جان باخته در جنگ جهانی اول تقدیر کرد
نگارش از Euronews

نکته جالب و منحصر به فرد در این بنا حک شدن نام سربازان جان باخته در جنگ بدون در نظر گرفتن ملیت آنهاست.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه یک روز پس از شرکت در مراسم «۱۱ نوامبر ۱۹۱۸» که هر سال به مناسبت یادبود پیمان ترک مخاصمه بین متفقین و آلمان در جنگ جهانی اول برگزار می شود روز پنجشنبه با حضور در قبرستان «نوتر- دام - دو - لورت» یاد سربازان کشته شده در جریان جنگ جهانی اول را گرامی داشت.

رئیس جمهوری فرانسه در جریان بازدید از این گورستان نظامی محوطه یادبود بیضی شکلی که بر روی دیواره های آن نام ۵۸۰ هزار سرباز کشته در طول سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۱۸ حک شده است را پیمود و نسبت به قربانیان جنگ جهانی اول ادای احترام کرد.

بازدید امانوپل ماکرون از گورستان نظامی «نوتر- دام - دو - لورت»

نکته جالب و منحصر به فرد در این بنا حک شدن نام سربازان جان باخته در جنگ بدون در نظر گرفتن ملیت آنهاست. نام کلیه قربانیان جنگ بر دیواره های محوطه یادبود بدون هیچگونه تبعیض و تنها بر اساس حروف الفبا درج شده است.

بلندی‌های لورت که گورستان نظامی سربازان جان باخته در جنگ جهانی اول در آن ساخته شده محلی است که سربازانی با ملیت‌های مختلف از بریتانیایی، کانادایی و استرالیایی گرفته تا نظامیان آفریقایی در اطراف آن به نبرد پرداخته‌اند. این محل ابتدا توسط آلمان‌ها فتح و سپس توسط نیروهای فرانسوی پس گرفته شد.

بیش از چهل هزار سرباز که اکثر آنها را نظامیان فرانسوی تشکیل می دهند اکنون در «نوتر- دام - دو - لورت»، بزرگترین گورستان نظامی فرانسه آرمیده اند.

مراسم یادبود پیمان ترک مخاصمه بین متفقین و آلمان در جنگ جهانی اول و گرامیداشت سربازان جان باخته در این جنگ در حالی امسال با حضور پر رنگ امانوئل ماکرون برگزار شد که رپیس جمهوری فرانسه چند روز پیش از این با هشدار نسبت به قدرت گرفتن احزاب راست‌افراطی در اروپا این مسئله را با زمان به قدرت رسیدن هیتلر مقایسه کرده بود.

بیشتر بخوانید:

محوطه یادبود این گورستان برای نخستین بار سال ۲۰۱۴ توسط فرانسوا اولاند افتتاح شد. شمار بازدیدکنندگان از این بنای یادبود دو سال پس از افتتاح تا میزان دوبرابر افزایش پیدا کرد.

طبق آمار ارائه شده توسط رسانه های فرانسوی حدود بیست و پنج هزار نفر در سال ۲۰۱۶ از این گورستان نظامی بازدید کردند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط