توئیتر حساب رهبر جنبش افراط گرای «تحریک لبیک» در پاکستان را مسدود کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
توئیتر حساب رهبر جنبش افراط گرای «تحریک لبیک» در پاکستان را مسدود کرد

شرکت توییتر حساب خادم حسین رضوی یکی از رهبران افراط گرای پاکستان را به دلیل توییت های خشونت آمیز او علیه مقامات قضایی، شخص نخست وزیر و نظامیان این کشور به حالت تعلیق درآورد.

خادم حسین رضوی رهبر جنبش «تحریک لبیک» مهم ترین مخالف دولت پاکستان در پرونده آسیه بی بی است. آسیه بی بی زن مسیحی پاکستانی است که دادگاه عالی پاکستان هفته گذشته وی را از اتهام کفرگویی و توهین به پیامبر اسلام تبرئه و حکم اعدام وی را لغو کرد. پرونده وی نزدیک به ۱۰ سال در جریان بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

اتهام آسیه بی‌بی این بوده است که در سال ۲۰۰۹ میلادی در حالی که با زنان مسلمان هم‌روستایی‌اش مشغول کار بوده‌اند بر سر آب نوشیدن از یک لیوان با هم درگیر شده‌اند چرا که زنان مسلمان می گفتند لیوانی که آسیه با آن آب خورده بر اساس شعایر اسلام نجس است.

در این درگیری زنان مسلمان ادعا کرده‌ بودند که آسیه هنگام مشاجره به پیامبر اسلام توهین کرده است. همین موضوع باعث دستگیری او به اتهام کفرگویی شد.

گفته شده است که آسیه بی‌بی بعد از این ماجرا از سوی متهم کنندگان در خانه‌اش کتک زده شده است و مهاجمان او را مجبور کرده اند به ناسزا گویی به پیامبر اسلام اعتراف کند.

بیشتر بخوانید: