ظریف برای پیگیری وضعیت سربازان ربوده شده به پاکستان رفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ظریف برای پیگیری وضعیت سربازان ربوده شده به پاکستان رفت

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران برای پیگیری وضعیت سربازان گروگان گرفته شده ایرانی به پاکستان سفر کرد.

دو هفته پیش، جیش العدل ۱۴ نیروی نظامی و امنیتی ایران را در میرجاوه در نزدیکی مرز با پاکستان ربود. مقام‌های ایرانی می‌گویند گروگان‌ها به پاکستان منتقل و در آنجا مخفی شده اند اما رهبران جیش العدل مدعی هستند گروگان‌ها را در ایران و در مناطق کوهستانی بلوچستان پنهان کرده اند.

تهران بارها از اسلام‌آباد خواسته است تا با فعالیت‌های گروه‌های شبه نظامی عمدتا اسلام‌گرا که از خاک پاکستان برای حمله به اهدافی در این استفاده می‌کنند، برخورد کند. با وجود تهدیدهای ایران مبنی بر برخورد با این گروه‌ها خارج از مرزهای این کشور، ارتش و سپاه پاسداران عملیات عمده‌ای در خاک پاکستان انجام نمی‌دهند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش خبرگزاری ایرنا آقای ظریف در زمان ورود به فرودگاه اسلام‌آباد گفت: «مقام های پاکستانی در سفرهای پیشین هیات ایرانی و در تماس‌های تلفنی با اینجانب وعده و تعهد دادند که دولت این کشور همه تلاش ها و اقدامات خود را برای آزادی مرزبانان کشورمان انجام می دهد.»

عبدالرئوف ریگی، رهبر گروه جیش‌النصر در سال ۲۰۱۴ در شهر کویته پاکستان ترور شد. وی برادر عبدالمالک ریگی، بنیانگذار جندالله (جیش‌ العدل فعلی) بود. گروه‌های مخالف محلی ماموران امنیتی ایران را مسئول این ترور معرفی می‌کنند اما تهران چنین ادعایی را رد کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید