Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بیماران قطع نخاعی برای نخستین بار توانستند راه بروند

بیماران قطع نخاعی برای نخستین بار توانستند راه بروند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رویکرد این تیم تحقیقاتی در تحریک دقیق و به موقع اعصاب حتی به صورت کوتاه مدت سبب می‌شود که عملکرد ماهیچه‌ها در مقایسه با تحریک طولانی بهتر عمل کنند. در تحریک طولانی مدت ممکن است مسیر برخی از سیگنال‌هایی که به مغز می‌روند، مسدود شود.

آگهی

هفت بیمار پاراپلژی در سوئیس توانستند با استفاده از محرک‌های الکتریکی که ماهیچه‌های فلج شده آن‌ها را کنترل می‌کند، حرکت کنند.

پاراپلژی به معنی فلج کامل هر دو پا و تنه است. بیماران به دلیل آسیب نخاعی در مهره‌های پشتی توانایی حرکتی خود را از دست می‌دهند؛ با این حال دست‌ها در این بیماران سالم هستند.

در جریان این مطالعه ابتدا با عمل جراحی یک سنسور در نخاع بیمار کار گذاشته می‌شود و سپس با کمک یک دستگاه که به کمر او وصل می‌شود امواج الکتریکی به نخاع ارسال می‌گردند. 

این تحقیقات در موسسه فن‌آوری فدرال سوئیس (EPFL) و بیمارستان دانشگاه لوزان (CHUV) صورت گرفته است و به این ترتیب امکان حرکت برای بیماران را بوجود آورده است. در ادامه این تحقیقات بیماران حتی پس از قطع کردن امواج الکترونیکی توانستند به حرکت دادن پاهای خود ادامه دهند.

ابتدا یک سنسور در نخاع بیمار کار گذاشته می‌شود و سپس با کمک یک دستگاه امواج الکتریکی به نخاع ارسال می‌گردند

بیشتر بخوانید:

گرگوری کوتین، دانشمند عصب‌شناس از موسسه فن‌آوری فدرال سوئیس در لوزان گفت که رویکرد تیمش در تحریک دقیق و به موقع اعصاب حتی به صورت کوتاه مدت سبب می‌شود که عملکرد ماهیچه‌ها در مقایسه با تحریک طولانی بهتر عمل کنند. در تحریک طولانی مدت ممکن است مسیر برخی از سیگنال‌هایی که به مغز می‌روند، مسدود شود.

پیشتر مطالعاتی در این زمینه صورت گرفته بود و برخی تیم‌های تحقیقاتی موفق شده بودند با استفاده از روش‌های مشابهی امکان راه رفتن را برای بیماران ضایعات نخاعی فراهم آورند. اما این نخستین بار است که بیماران قادرند حتی پس از قطع محرک‌های الکتریکی به راه رفتن ادامه دهند. 

مطالب یورونیوز فارسی را واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عمل آپاندیس احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد

چگونه قربانیان جنگ سوریه در ترکیه می‌توانند روی پای خود بایستند؟‌

آیا زنان کمتر از مردان «روان‌آزار» هستند؟