Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سکه در آستانه ۵ میلیون تومان؛ گام‌های ۵۰۰ تومانی دلار

سکه در آستانه ۵ میلیون تومان؛ گام‌های ۵۰۰ تومانی دلار
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد ایران با پشت سرگذاشتن سه گام ۵۰۰ تومانی ظرف ۱۰ روز از ۱۴ هزارتومان به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

آگهی

قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد ایران با پشت سرگذاشتن سه گام ۵۰۰ تومانی ظرف ۱۰ روز از ۱۴ هزارتومان به کمی بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

در جریان داد و ستدهای روز چهار‌شنبه بازار آزاد ارز ایران، نرخ دلار آمریکا کمی بیش از ۵۰۰ تومان افزایش یافت و به ۱۵ هزار و ۵۵۰ تومان رسید. این نرخ در آغاز معاملات هفته گذشته حدود ۱۴ هزارتومان بود.

در همین حال، بهای هر یورو نیز به ۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. این نرخ حدود ۱۰ روز پیش، ۱۶ هزارتومان بود.

تحت تاثیر رشد قیمت دلار بهای هر قطعه سکه طلای موسوم به طرح امامی طی معاملات روز چهارشنبه بازار تهران تا ۴ میلیون و ۹۶۰ هزارتومان رشد کرد.

البته برخی خبرهای منتشر شده توسط خبرنگاران اقتصادی فعال در ایران نشان می‌دهد که قیمت سکه به ۵ میلیون تومان نیز رسیده بود.

البته قیمت هر قطعه سکه طلا در پایان مبادلات روز چهارشنبه بازار تهران تحت تاثیر نزول ۸ دلاری قیمت جهانی طلا و کاهش نسبی تقاضا تا ۴ میلیون و ۷۵۰ هزارتومان کاهش یافت.

بیشتر بخوانید:

بازگشت روند صعودی قیمت‌ها به بازار آزاد ارز و سکه در شرایطی است که آمریکا قصد دارد از ۴ نوامبر (۱۳ آبان ماه) یعنی ۴ روز دیگر تحریم خرید نفت از ایران را به همراه برخی محدودیت‌های بانکی به اجرا بگذارد.

کمی بیش از یک ماه پیش دلار آمریکا با ثبت رکورد تاریخی خود در برابر ۱۹ هزارتومان معامله شد. پس از آن، دولت ایران سعی کرد تا با تشدید برخوردهای امنیتی با فعالان بازار آزاد ارز و ممنوع کردن اطلاع‌رسانی نرخ آزاد ارز در رسانه‌ها، قیمت هر دلار آمریکا را به طور دستوری در محدوده ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان حفظ کند.

با این وجود از حدود دو هفته پیش قیمت آزاد ارز و سکه بار دیگر روند صعودی به خود گرفته هر چند که مقام‌های دولت ایران همواره سعی کرده‌اند به مردم اطمینان دهند که توانایی خنثی کردن آثار منفی تحریم‌های نفتی آمریکا را دارند.

بیشتر بخوانید:روحانی: مردم تحمل کنند؛ دولت ترسی از تحریم‌ها ندارد

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم مردم برای فروش دلارهای خانگی؛ ثبات بازار یا جو روانی؟

عقب‌گرد سکه و دلار در بازار تهران؛ ارز چرا تغییر مسیر داد؟

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی