Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نخستین جریمه برای تحقیر جنسی در فرانسه

نخستین جریمه برای تحقیر جنسی در فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«نخستین محکومیت برای تحقیر جنسی! آفرین به هشیاری و عملکرد راننده اتوبوس.»

آگهی

مقامات قضایی فرانسه مردی را به جرم توهین جنسی به یک زن جوان ۳۰۰ یورو جریمه کردند.

به گفته دادگاه این مرد ۳۰ ساله درباره شکل بدن یک سرنشین زن اتوبوس عبارات توهین آمیز استفاده کرده بود. قانون مبارزه با خشونت جنسی و جنسیت‌گرا ماه گذشته میلادی در فرانسه به تصویب رسید و این نخستین مورد جریمه شدن یک فرد بر اساس این قانون به شمار می‌رود.

تحقیر جنسی و حمله جنسی

مردی که به جرم تحقیر جنسی جریمه شد همزمان به حمله جنسی نیز محکوم شد و قاضی پرونده مجازات این جرم را ۳ ماه زندان و ۶ ماه حبس تعلیقی اعلام کرد. جوان ۳۰ ساله در حالت مستی بدن دختر جوان ۲۱ ساله را لمس کرده و همچنین با دست به باسن او ضربه زده است.

مارین شیاپا، وزیر برابری زن و مرد در دولت فرانسه در توییتر خود از این حکم استقبال کرد. او نوشت: «نخستین محکومیت برای تحقیر جنسی! آفرین به هشیاری و عملکرد راننده اتوبوس و همچنین اعمال جریمه.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

قانون مبارزه با «خشونت جنسی و جنسیت‌گرایانه» به منظور «تقویت مراقبت از افراد زیر سن قانونی در برابر خشونت جنسی» تصویب شده است. 

بندهای دیگر این قانون شامل نوع و چگونگی انواع «آزار جنسی و کلامی و مجازات متناسب با آن» را تعیین می‌کند. بر اساس این قانون رفتارهای تحقیرآمیزی نظیر استفاده از «متلک‌های جنسی» و «سوت کشیدن» به قصد آزار جنسی، جرم محسوب می‌شود و ماموران می‌توانند خاطیان را در محل تا ۷۵۰ یورو جریمه کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعظیم رئیس جمهور کره‌جنوبی بر خاکستر برده جنسی

خبرنگار دویچه‌وله هنگام گزارش زنده مورد «آزار جنسی» قرار گرفت

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند