Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعلام محورهای سخنرانی ترامپ در سازمان ملل؛ برنامه تمرکز صرف بر ایران تغییر کرد

اعلام محورهای سخنرانی ترامپ در سازمان ملل؛ برنامه تمرکز صرف بر ایران تغییر کرد
Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موضوع سخنرانی آقای ترامپ در نشست روز چهارشنبه شورای امنیت سازمان ملل به ریاست آمریکا تغییر کرد و از تمرکز صرف بر ایران به موضوعاتی همچون سلاح‌های کشتار جمعی و کره‌شمالی گسترش یافت.

آگهی

سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد در جریان یک گفتگوی خبری، برنامه آمریکا را برای هفتاد و سومین مجمع عمومی این سازمان که سه‌شنبه آینده در نیویورک برگزار خواهد شد، تشریح کرد.

نیکی هیلی، سفیر دائمی آمریکا در سازمان ملل گفت که رویکرد آمریکا در این نشست بر ایفای نقش ما در جهان، برقراری روابط مورد علاقه و ادامه آنها متمرکز خواهد بود.

خانم هیلی هدف کلی آقای ترامپ از سخنرانی در این نشست را نشان دادن تلاش دولت او برای کسب افتخار برای مردم آمریکا و ارائه اقدامات متناسب با این هدف عنوان کرد.

او تصریح کرد که آقای ترامپ همچنین در مورد کمک‌های سخاوتمندانه خارجی آمریکا به کشورهای همراه و همکارش در جهان سخن خواهد گفت و بار دیگر تاکید خواهد کرد که این سخاوتمندی آمریکا شامل کشورهایی که علیه منافع این کشور اقدام می کنند و یا نسبت به آن نفرت پراکنی می کنند، نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:رهبر کره شمالی خواستار دیدار دوباره با رئیس جمهوری آمریکا شد

به گفته نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل، موضع آقای ترامپ درباره برنامه پاک‌سازی هسته‌ای کره شمالی نیز این خواهد بود که ما وارد مسیری طولانی برای حصول اطمینان از دستیابی به اهداف مدنظرمان در این خصوص شده‌ایم.

خانم هیلی همچنین در مورد موضع رئیس جمهوری آمریکا در مورد ایران نیز گفت که این کشور همچنان یک مشکل است و در هر منطقه بحران زده جهان رد پای این کشور مشاهده می‌شود، لذا صحبت در مورد ایران و اقدام‌های آنها در خاورمیانه از محورهای اصلی خواهد بود.

او در پاسخ به این سوالی در خصوص احتمال دیدار رؤسای جمهوری ایران و آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز گفت، در صورتی که رئیس جمهوری ایران درخواستی برای دیدار با رئیس جمهوری آمریکا ارائه بدهد، قطعا این ترامپ است که برای برگزاری آن تصمیم می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:جان کری: ترامپ به دنبال تغییر رژیم ایران است

نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل، ضمن تائید تغییر موضوع سخنرانی آقای ترامپ در نشست روز چهارشنبه شورای امنیت سازمان ملل به ریاست آمریکا، اظهار داشت که محدود شدن سخنرانی او به موضوع ایران با توجه به رخدادهای مهمی همچون احتمال بمباران شیمیایی ادلب سوریه و جنایات مشکوک شیمیایی در بریتانیا و ادامه تحریم‌های کره‌شمالی، چندان مفید نبود.

خانم هیلی اظهار داشت که افزون بر موضوع ایران و کره شمالی، مساله سلاح های کشتار جمعی نیز از جمله محورهای سخنرانی آقای ترامپ در نشست شورای امنیت سازمان ملل خواهد بود.

او پیش‌بینی کرد که این جلسه، پربیننده‌ترین جلسه شورای امنیت سازمان ملل لقب خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:هیلی: ترامپ جلسه‌ای در شورای امنیت برای بررسی موضوع ایران تشکیل می‌دهد‌

همزمان با تشریح آخرین مواضع آمریکا در قبال ایران و کره‌شمالی از سوی خانم هیلی، روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» در تحلیلی نوشت که مواجهه اخیر آمریکا با این دو کشور که به ملاقات دیپلماتیک با سران کره شمالی و اعمال تحریم‌های دوباره علیه ایران انجامید، فاز کوتاه‌مدت برنامه آمریکاست و از این پس روند مواجهه بلندمدت و جزء به جزء این کشور با برنامه‌ها و مواضع ایران و کره‌شمالی آغاز خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ترامپ به بحران ادلب: روس‌ها و ایرانی‌ها اشتباه بزرگی می‌کنند

سوءقصد به جان دونالد ترامپ؛ بایدن از آمریکایی‌ها خواست از خشونت سیاسی پرهیز کنند

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟