Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبر ایران: ایجاد دولت موازی به صلاح نیست

رهبر ایران: ایجاد دولت موازی به صلاح نیست
Copyright منبع: سایت رسمی رهبر ایران(khamenei.ir)
Copyright منبع: سایت رسمی رهبر ایران(khamenei.ir)
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی خامنه‌ای، رهبر ایران گفت که دعوا کردن راه اصلاح نیست، همچنانکه ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود.

آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دیدار روز پنج‌شنبه با اعضاء مجلس خبرگان ضمن انتقاد از ترویج «ویروس بدبینی» نسبت به عملکرد حکومت ایران، ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت را نیز به صلاح کشور ندانست.

رهبر ایران شرایط حاکم بر کشور را بسیار خطیر و حساس عنوان کرد و از مردم و نخبگان خواست تا در انتقادهای خود تحت تاثیر جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن قرار نگیرند و هدف اصلاح و خیرخواهی را همواره مدنظر قرار داشته باشند.

در ماه‌های گذشته انتقادهای دو جناح عمده حاکمیت در ایران از یکدیگر به شدت‌ افزایش یافته است. یک روز پیش از دیدار آقای خامنه‌ای با اعضای مجلس خبرگان، دو نماینده «اصلاح طلب» مجلس عملکرد تاریخی جمهورس اسلامی را به نقد کشیده بودند. 

آقای خامنه‌ای حساسیت شرایط فعلی را متاثر از قدم گذاشتن نظام اسلامی ایران در یک راه نو، طرح دیدگاه‌های متفاوت و حرکت برخلاف جریان کلی استکبار و نظام سلطه ارزیابی کرد و نسبت به تشدید جنگ روانی-رسانه‌ای علیه ایران هشدار داد.

آقای خامنه‌ای، هدف جنگ رسانه‌ای آمریکا و اسرائیل علیه ایران را ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن‌بست و بدبین کردن مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به دستگاه‌های مسئول و همچنین بیشتر و بزرگ‌تر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن جامعه اعلام کرد.

رهبر ایران یکی از مصداق‌های عملکرد جنگ روانی را شرایط حاکم بر بازار سکه و ارز و کاهش ارزش پول ملی عنوان کرد و گفت که مبالغه در بیان مشکلات و یا انتقادها موجب تشدید اضطراب افکار عمومی و همچنین موجب گسترش «ویروس بدبینی» در جامعه خواهد شد.

در یک سال گذشته و به‌ویژه پس از اعلام خروج ایالات متحده آمریکا از برجام،‌ ارزش پول ایران در برابر ارزهای خارجی به شدت سقوط کرده است. 

بیشتر بخوانید:زورآزمایی ترامپ و کیهان در بازار ارز ایران

آقای خامنه‌ای تاکید کرد که با وجود همه فضاسازی‌های تبلیغاتی بدخواهان، ایران در حال پیشرفت است و به منظور غلبه بر مشکلات کشور در مسیر این پیشرفت، خواستار تعمیق انسجام مردم و دولت شد.

رهبر ایران از دولت نیز خواست تا در مسائلی همچون ارزش پول ملی و هدایت نقدینگی به نظرات مردم و راه حل‌های متخصصان اقتصادی توجه بیشتری داشته باشد.

وی ضمن تاکید بر جلوگیری از ایجاد احساس بن‌بست و ناامیدی در جامعه تصریح کرد که دعوا کردن، ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت به صلاح و موفق نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:

رهبر ایران همچنین خاطرنشان کرد که انجام امور کشور باید به وسیله مسئولان مستقیم آن امور در دولت و در مجاری قانونی خص خود صورت گیرد.

او در پایان سخنان خود نیز بار دیگر یادآوری کرد که ایران با ادامه مقاومت در برابر دشمنانش نه تنها آنها را وادار به عقب‌نشینی خواهد کرد، بلکه با اتکاء به دفاع و مجاهدت مسلمانان، آنها را به زانو در خواهد آورد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر ایران: در مذاکرات برجام اشتباه کردم

رهبر ایران: سازمان انرژی هسته‌ای تولید ۱۹۰ هزار سو را از سر بگیرد

پزشکیان انتخاب شد؛ مسیر پیش‌‌رو و چالش‌های رئیس جمهور منتخب چیست؟