Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبر ایران: سازمان انرژی هسته‌ای تولید ۱۹۰ هزار سو را از سر بگیرد

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی Copyright Khamenei.ir
Copyright Khamenei.ir
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی عصر دوشنبه که به مناسبت بیست‌و‌نهمین سال درگذشت آیت‌الله خمینی ایراد می‌شد به دولت ایران دستور داد مقدمات رسیدن به ۱۹۰ هزار سو هسته‌ای را شروع کند.

آگهی

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی عصر دوشنبه که به مناسبت بیست‌و‌نهمین سال درگذشت آیت‌الله خمینی ایراد می‌شد به دولت ایران دستور داد مقدمات رسیدن به ۱۹۰ هزار سو هسته‌ای را شروع کند.

او گفت: «سازمان انرژی هسته ای موظف است سریعا آمادگی‌های لازم برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو، فعلا در چارچوب برجام را فراهم کند. برخی مقدمات دیگر را که رئیس‌جمهور دستور آن را داده‌اند از همین فردا آغاز کنند.»

سو (SWU) واحد کار دستگاه سانتریفوژ برای غنی سازی اورانیوم است.

آقای خامنه‌ای همچنین در سخنرانی خود به پیشنهادات جدید دولت‌های اروپایی درباره شرایط احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام حمله کرد و گفت: «از برخی حرف‌های بعضی از دولت‌های اروپایی این‌جور بر می‌آید که توقع دارند ملت ایران هم تحریم‌ها را تحمل کند و هم از فعالیت هسته‌ای خود دست بکشد و محدودیت‌ها را ادامه دهد. من به این دولت‌ها می‌گویم بدانند که این خواب آشفته تعبیر نمی‌شود.»

در پی خروج آمریکا از برجام و وضع شرایط تازه، کشورهای اروپایی تلاش دارند با مذاکره با ایران به توافقی برای حفظ توافق هسته‌ای برسند.

Khamenei.ir
رهبر جمهوری اسلامی در آرامگاه آیت‌الله خمینی سخنان خود را ایراد می‌کردKhamenei.ir

بیشتر بخوانید:

«دشمن اگر یکی بزند، ده تا می‌خورد»

آقای خامنه‌ای همچنین انتقادات از توان موشکی ایران را « فشار روانی دشمن» نامید و گفت: «امروز جوانان ما توانسته‌اند به قدرت موشکی اول منطقه تبدیل بشوند. دشمن می‌داند که اگر یکی بزند، ده تا می‌خورد. ببینید روی این دشمن متمرکز می‌شود. روی مسئله‌ی موشکی متمرکز می‌شود. یک عده‌ای هم متأسفانه در داخل با دشمن هم‌صدا می‌شوند که آقا چه فایده‌ای دارد. امروز برخی در کشور درصدد این هستند که یک شکل معیوب از برجام را به کشور تحمیل کنند، یک عده‌ای در داخل می‌گویند این نشود، جنگ می‌شود، نه آقا! این دروغ است، این تبلیغ به نفع دشمن است.»

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود اعتراضات خیابانی اخیر نیز اشاره کرد و گفت: «برنامه قطعی دشمنان این است که در کشور آشوب به پا کنند، اما سر آنها به سنگ خواهد خورد کما این که تا حال هم خورده است؛ نقشه دشمن این است که از مطالبات مردمی، سواستفاده کنند. ممکن است در یک شهر یا نقطه‌ای از کشور مطالبه‌ای داشته باشند و جمع بشوند، دشمن در یک چنین مواردی نقشه می‌کشد و اشرار و انسان‌های خبیث به تعداد معدود را وارد اجتماعات می‌کنند تا اجتماعات را به حرکت آشوبگرانه تبدیل کنند تا کشور را بدنام کنند و این نقشه دشمن است.»

از زمان ناآرامی‌های دی ماه ۹۶، شهرهای مختلف ایران شاهد اعتراضات خیابانی و اعتصابات کارگری بوده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر ایران: ایجاد دولت موازی به صلاح نیست

تکمیل کارخانه روتور ایران برای غنی‌سازی ۱۹۰ هزار سو

فرانسه: ایران با افزایش ظرفیت غنی‌سازی به خط قرمز نزدیک می‌شود