Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وضعیت نامناسب زلزله‌زدگان سرپل ذهاب ۹ ماه پس از زلزله غرب ایران

وضعیت نامناسب زلزله‌زدگان سرپل ذهاب ۹ ماه پس از زلزله غرب ایران
Copyright عکس از میلاد نعمتی
Copyright عکس از میلاد نعمتی
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زلزله زدگان سرپل ذهاب گرمای تابستان کرمانشاه را با کمترین امکانات تهویه و خنک‌کننده سپری کردند. آنها می‌گویند که جانوران موذی، حشرات و فضولات حیوانی اطراف چادرها برای سلامتی کودکان و محیط زندگی آنها مشکلات فراوانی را ایجاد کرده‌است؛ تعدادسرویس‌های بهداشتی و حمام در مناطق اسکان زلزله‌زدگان اندک است.

آگهی

با وجود اینکه مدیر کل بنیاد مسکن استان لرستان هفته گذشته از تحویل ۷۵۰ واحد مسکونی به زلزله‌زدگان کرمانشاه خبر داده بود، اما بسیاری از زلزله‌زدگان شهرستان سرپل ذهاب هنوز در چادر‌‌ها و کانکس‌ها زندگی می‌کنند. 

از سوی دیگر مدیر کل بنیاد مسکن استان مرکزی نیز هفته گذشته اغلام کرد که  تا کنون ۷۰ میلیارد تومان برای بازسازی منازل مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، از سوی این بنیاد هزینه شده است.

محمدرضا فرخ در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفت که ۲ هزار و ۶۰۰ واحد تکلیفی بنیاد مسکن استان در مناطق زلزله زده در مرحله پی کنی، ۲ هزار واحد اجرای فونداسیون، ۲ هزار واحد اسکلت بندی، یکهزار و ۶۰۰ واحد سقف، نزدیک به یک هزار و ۴۰۰ واحد در جریان دیوارچینی و ۹۰۰ واحد در مرحله گچ و خاک است.

زلزله زدگان سرپل ذهاب، گرمای تابستان کرمانشاه را با کمترین امکانات تهویه و خنک‌کننده سپری کردند. آنها می‌گویند که جانوران موذی، حشرات و فضولات حیوانی اطراف چادرها برای سلامتی کودکان و محیط زندگی آنها مشکلات فراوانی را ایجاد کرده‌است؛ تعدادسرویس‌های بهداشتی و حمام در مناطق اسکان زلزله‌زدگان اندک است و وضعیت بهداشتی مناسبی ندارد.

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

خانواده‌هایی با جمعیت ۹ نفر و بیش از آن در یک چادر یا کانکس سکونت دارند و تهیه شیرخشک و پوشک برای نوزادان یکی از مشکلات مهم مردم زلزله‌زده سرپل ذهاب است.

**به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

 تغذیه نامناسب و نداشتن سبد غذایی کامل از دیگر مشکلات مردم زلزله‌ زده این مناطق است که کودکان را با خطر سوءتغذیه مواجه می‌کتند. همچنین دارو، لباس زیر، مواد شوینده و نوار بهداشتی نیز از کمبودهای مردم زلزله‌زده سرپل ذهاب است.

شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۶، زمین لرزه‌ای به ۷/۳ ریشتر در نزدیکی مرز ایران و عراق رخ داد و ازگله و سرپل ذهاب در استان کرمانشاه را به لرزه درآورد. این زمین لرزه به ده شهرستان و ۱۹۳۰ روستا خسارت وارد کرد و بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در این حادثه ویران و تخریب شدند. در زلزله غرب کرمانشاه ۶۲۰ نفر کشته و بیش از ۱۲ هزار نفر مصدوم شدند که بیشترین تلفات آن مربوط به شهر سرپل ذهاب بود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان مرکزی هزینه ساخت هر واحد مسکونی در این مناطق را ۴۷ میلیون تومان برآورد کرده و افزود که این بنیاد برای ساخت خانه‌ها تسهیلات بانکی بلاعوض پرداخت می‌کند. 

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس شورای شهر سرپل ذهاب: برخی زلزله زدگان حاضرند برای ساخت خانه خود کلیه بفروشند

آخرین وضعیت زلزله‌زده‌های غرب ایران: حدود ۱۰۰ نفر قطع نخاع شده‌اند

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن