Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رئیس شورای شهر سرپل ذهاب: برخی زلزله زدگان حاضرند برای ساخت خانه خود کلیه بفروشند

رئیس شورای شهر سرپل ذهاب: برخی زلزله زدگان حاضرند برای ساخت خانه خود کلیه بفروشند
Copyright ایسنا
Copyright ایسنا
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته رئیس شورای شهر سرپل ذهاب بسیاری از زلزله زدگان «به دلیل گرانی مصالح ساختمانی» فقط اسکلت خانه خود را ساخته اند و بقیه کار متوقف شده است.

آگهی

رئیس شورای شهر سرپل ذهاب می گوید برخی از زلزله زدگان این منطقه آمادگی دارند برای ساخت خانه هایشان کلیه خود را بفروشند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا مجتبی جاسمی، رئیس شورای شهر سرپل ذهاب اظهار داشت: « مردمی هستند که حاضرند کلیه خود را بفروشند تا کار ساخت و ساز را انجام دهند؛ این درد است. زلزله‌های پی در پی، روح و روان مردم را به هم ریخته است. قرار بود که به مردم تیرآهن بدهند، ولی بعد اعلام کردند که هیچ تیرآهنی حمل نشده است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

به گفته وی بسیاری از زلزله زدگان «به دلیل گرانی مصالح ساختمانی» فقط اسکلت خانه خود را ساخته اند و بقیه کار متوقف شده است.

مجتبی جاسمی در مورد وضعیت آسیب دیدگان از زلزله کرمانشاه اظهار داشت: «وضعیت سرپل ذهاب با توجه به اینکه زمین‌لرزه مدام تکرار می‌شود، خوب نیست و مردم را از لحاظ روحی و روانی به هم ریخته است و وضعیت بسیار نامساعدی دارند.»

«شاید چند مدرسه به صورت نمادین افتتاح شود»

او با اشاره به نزدیک بودن آغاز سال تحصیلی در مورد مدارس تخریب شده استان کرمانشاه گفت: «همچنین بعید می‌دانم که اکثر مدارسی که تخریب شده بود، تکمیل شده باشند. بیشتر مدارس در حال ساخت هستند، اما اول مهر تکمیل نمی‌شوند، البته شاید چند مدرسه به صورت نمادین افتتاح شود. برای بسیاری از مدارس از کانکس استفاده می‌شود از طرفی بسیاری از مستاجرین که قرار بود، زمین تحویل بگیرند همچنان زمین تحویل نگرفتند.»

رئیس شورای شهر سرپل ذهاب در مورد وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده گفت: «بهداشت اصلا مناسب نیست، شهرداری هنوز پولی به ما نداده است که کاری انجام دهیم، ای کاش وزارت کشور بگوید برای شهری مثل سرپل ذهاب چه خدماتی را ارائه کرده است.»

«مردم با هزینه های خود آواربرداری کردند»

مجتبی جاسمی در بخشی از گفتگوی خود با خبرگزاری ایلنا تاکید کرده است که زلزله زدگان کار آواربرداری را پس از زلزله با هزینه خود انجام دادند. 

رئیس شورای شهر سرپل ذهاب اظهار داشت: « مردم با هزینه‌های خود آواربرداری کردند، برای آواربرداری هر خانه نزدیک به دو میلیون تومان هزینه برای اجاره بیل مکانیکی و کمپرسی پرداخت کردند تا کار آواربرداری انجام شود. بنیاد مسکن باید این کار را انجام می‌داد، اما متاسفانه اعلام کردند که نمی‌توانیم و مردم کرمانشاه با قرض و قوله کار آواربرداری را انجام دادند.»

زمین لرزه‌ای به قدرت ۷.۳ در مقیاس ریشتر آبان ماه سال گذشته در مرز ایران وعراق روی داد که بسیاری از شهرهای و روستاهای استان کرمانشاه را ویران کرد و دست‌کم ۵۳۰ کشته و هزاران زخمی برجای گذاشت. این زلزله، مرگبارترین زلزله ایران در یک دهه گذشته محسوب می‌شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضعیت نامناسب زلزله‌زدگان سرپل ذهاب ۹ ماه پس از زلزله غرب ایران

دومین زلزله در استان کرمانشاه؛ شمار مصدومان به دست‌کم ۲۸۷ نفر رسید

زلزله سرپل ذهاب ۵۳ مصدوم بر جا گذاشت