Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دومین زلزله در استان کرمانشاه؛ شمار مصدومان به دست‌کم ۲۸۷ نفر رسید

زلزله در تازه آباد کرمانشاه
زلزله در تازه آباد کرمانشاه Copyright ایرنا- بهمن زارعی
Copyright ایرنا- بهمن زارعی
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر دو زلزله در عمق ۸ کیلومتری زمین روی داده‌اند و بنا بر اعلام استاندار کرمانشاه، در اثر این حوادث حدود ۱۰۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری تخریب یا دچار خسارت شده‌اند.

آگهی

بنا بر اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، استان کرمانشاه شامگاه یکشنبه ۳۱ تیر (۲۲ ژوئیه) برای دومین بار در این روز با زلزله‌ای به قدرت ۴.۲ ریشتر تکان خورد. این زمین لرزه در ساعت ۲۱:۱۸:۴۹ یکشنبه شب در ۱۷ کیلومتری تازه آباد روی داد.

پیش از آن در ساعت ۱۴:۳۷ زمین‌ لرزۀ دیگری به بزرگی ۵.۹ ریشتر حوالی تازه آباد شهرستان ثلاث باباجانی را تکان داده بود.

از زمان وقوع اولین زلزلۀ این روز، بیش از ۴۰ پس‌لرزه در شهرستان ثلاث باباجانی به ثبت رسیده و بنا بر آخرین گزارش‌ها شمار مصدومان زلزله‌های این روز به دست‌کم۲۸۷ نفر رسیده است.

هر دو زلزله در عمق ۸ کیلومتری زمین روی داده‌اند و بنا بر اعلام استاندار کرمانشاه، در اثر این حوادث حدود ۱۰۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری تخریب یا دچار خسارت شده‌اند.

به گفته استاندار کرمانشاه تیم‌های ارزیابی و امداد به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند زیرا انتظار می‌رود حجم تخریب در برخی از مناطق روستایی بالا باشد.

ایرنا به نقل از هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه اعلام کرد که در پی وقوق اولین زلزله «۱۰۱ واحد مسکونی روستایی صد درصد تخریب شد و ۲۵۰ واحد دیگر نیز خسارت دیده که باید تعمیر شوند... ۶۰۰ واحد مسکونی شهری نیز در اثر زلزله امروز در شهرستان‌های غربی استان بخصوص شهرستان ثلاث باباجانی دچار خسارت شده‌اند.»

ریزش کوه و قطع برق ۱۵ روستا از دیگر مشکلات روی داده در پی وقوع این دو زلزله بوده است.

ایرنا

زلزله در استان هرمزگان

صبح امروز زلزله دیگری نیز به بزرگی ۵.۷ در مقیاس ریشتر بخش‌هایی از استان هرمزگان را لرزاند. به دنبال این زلزله دو پس‌لرزه با شدت ۴.۷ ریشتر نیز به وقوع پیوست.

ارزیابی‌ها و گزارش‌های اولیه حاکی از این است که این زلزله تلفات جانی در پی نداشته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس شورای شهر سرپل ذهاب: برخی زلزله زدگان حاضرند برای ساخت خانه خود کلیه بفروشند

زلزله سرپل ذهاب ۵۳ مصدوم بر جا گذاشت