Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عذر‌خواهی کوربین بعد از ۸ سال برای میزبانی یک مراسم «ضد اسرائیلی»

عذر خواهی کوربین برای میزبانی از یک مراسم «ضد اسرائیلی»
عذر خواهی کوربین برای میزبانی از یک مراسم «ضد اسرائیلی»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جرمی کوبین پیش از این نیز به دلیل تعابیر استفاده شده برای ماهیت برخورد با جریان یهودی ستیزی در حزب کارگر مجبور به عذرخواهی شده بود.

آگهی

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا روز چهارشنبه به دلیل میزبانی مراسمی در سال ۲۰۱۰ که در جریان آن یکی از سخنرانان سیاست های دولت اسرائیل را با نازی ها مقایسه کرده بود، مجبور به عذرخواهی شد.

آقای کوربین در حالی پس از گذشت هشت سال از برگزاری چنین مراسمی عذرخواهی کرده که انتقادهایی در خصوص بی تفاوتی وی نسبت به گرایش های یهودی ستیزانه در میان برخی از اعضای حزب کارگر مطرح شده است.

روزنامه های متعلق به یهودیان ماه گذشته به اتفاق در یک حرکت جمعی بر ضد حزب کارگر تاکید کردند که پیروزی این حزب در انتخابات بریتانیا «تهدیدی بالقوه برای جامعه یهودیان در این کشور» خواهد بود.

به گزارش روزنامه تایمز، جرمی کوربین سال ۲۰۱۰ مراسمی را برای یادبود واقعه هولوکاست برگزار کرد که در جریان هایو مایر، یکی از بازماندگان این حادثه در سخنانی به دفعات به مقایسه سیاست های اسرائیل با نازی ها پرداخت. این بازمانده هولوکاست که سال ۲۰۱۴ از دنیا رفت پیش از مرگ نیز بارها سیاست های اسرائیل در قبال فلسطینیان را به باد انتقاد گرفته بود.

جرمی کوربین در بیانیه ای ضمن عذر خواهی از آنچه در همایش هولوکاست اتفاق افتاده بود تاکید کرد: «سخنان و اظهار نظرهایی در جریان این مراسم مطرح شد که با دیدگاه من همسو نیست و نمی توانم آنها را قبول کنم.»

در بیانیه رهبر حزب کارگر بریتانیا همچنین آمده است: «در گذشته با هدف پیگیری عدالت برای فلسطینیان و تاکید بر برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطین با افرادی در اجتماعات شرکت داشتم که دیدگاهشان با من به کلی فرق می کرد.»

کارزار مبارزه با یهودی ستیزی، نهادی خیریه که در این زمینه برنامه های تربیتی و آموزشی برپا می کند در واکنش به عذرخواهی جرمی کوربین اعلام کرد که به این توجیه رهبر حزب کارگر باور ندارد.

جرمی کوبین پیش از این نیز به دلیل تعابیر استفاده شده برای ماهیت برخورد با جریان یهودی ستیزی در حزب کارگر مجبور به عذرخواهی شده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جرمی کوربین و ترزا می کارزار انتخاباتی زودهنگام بریتانیا را کلید زدند

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بریتانیا باقی ماند

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام