جرمی کوربین و ترزا می کارزار انتخاباتی زودهنگام بریتانیا را کلید زدند

جرمی کوربین و ترزا می کارزار انتخاباتی زودهنگام بریتانیا را کلید زدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بریتانیا روز پنج شنبه کارزار انتخاباتی اش را با حمله به حزب محافظه کار آغاز کرد و وعده افزایش مالیات بر درآمد ثروتمندان و شرکت ها را…

آگهی

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بریتانیا روز پنج شنبه کارزار انتخاباتی اش را با حمله به حزب محافظه کار آغاز کرد و وعده افزایش مالیات بر درآمد ثروتمندان و شرکت ها را داد. با این حال بر اساس نظرسنجی ها کوربین در انتخابات هشتم ژوئن با شکست سنگینی مواجه خواهد شد.

رهبر حزب کارگر در سخنانی گفت: «این حزب محافظه کاراست، حزب ثروتمندترین ها و افرادی که حق ویژه دارند که در مقابل حزب کارگر است. این سیستم مستقر است که در برابر مردم است و وظیفه تاریخی ماست که باعث غلبه و پیروزی مردم شویم.»

ترزا می نخست وزیر بریتانیا از حزب محافظه کار روز سه شنبه گذشته بطور ناگهانی اعلام انتخابات زودرس کرد که قرار است سه سال زودتر از موعد مقرر در هشتم ژوئن برگزار شود. ترزا می با این کار در پی استفاده از موقعیت ضعیف حزب کارگر برای کسب حمایت قویتر و تقویت موقعیتش در مذاکرات پیچیده خروج از اتحادیه اروپاست.

خانم می گفت: «در حال حاضر در این انتخابات، انتخاب بسیار روشنی در برابر ماست. انتخابی بین رهبری قوی و باثبات تحت رهبری محافظه کاران و یا ائتلاف ضعیف و ناپایداری از هرج و مرج به رهبری جرمی کوربین.»

جرمی کوربین در سخنرانی اش تنها اشاره کوتاهی به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برکسیت) کرد و سخنگوی او نیز گفت که آقای کوربین برنامه ای برای برگزاری رفراندوم دیگری در این باره ندارد. کوبین سعی دارد برنامه هایش را بر تلاش برای زندگی مردم بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا متمرکز کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عذر‌خواهی کوربین بعد از ۸ سال برای میزبانی یک مراسم «ضد اسرائیلی»

رای مثبت پارلمان بریتانیا به برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش