Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دونالد ترامپ: حاضرم با رهبران ایران هر زمان که بخواهند دیدار کنم

Donald Trump
Donald Trump Copyright  REUTERS/Joshua Roberts
Copyright  REUTERS/Joshua Roberts
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ: «اگر ایران بخواهد قطعا با آنها دیدار خواهم داشت. نمی‌دانم که اکنون آمادۀ این کار هستند یا نه.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که آماده است با رهبران ایران دربارۀ چگونگی بهبود روابط میان دو کشور گفتگو کند.

او که به همراه جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا در یک کنفرانس خبری در واشنگتن شرکت کرده بود، در پاسخ به سوال خبرنگاری در این‌باره که آیا حاضر است با رئیس جمهوری ایران ملاقات کند گفت: «حاضرم با رهبران ایران هر زمان که بخواهند بدون پیش‌شرط دیدار کنم... من با همه دیدار می‌کنم. من به ملاقات رودررو اعتقاد دارم.... اگر آنها بخواهند با هم دیدار می‌کنیم.»

آقای ترامپ افزود: «اگر ایران بخواهد قطعا با آنها دیدار خواهم داشت. نمی‌دانم که اکنون آمادۀ این کار هستند یا نه، من به توافق [هسته‌ای] با ایران پایان دادم. این یک توافق مسخره بود. من باور دارم که آنها درنهایت حاضر به دیدار خواهند شد و هر زمان آنها بخواهند من برای این دیدار آماده هستم.»

موضوع دیدار روسای جمهور دو کشور در حالی مطرح شده که پیش از این در ۲۲ ژوئیه، آقای ترامپ در واکنش به سخنان حسن روحانی که سیاستهای خصمانه آمریکا را «مادر همه جنگها» توصیف کرده بود، در پیامی توییتری خطاب به حسن روحانی اعلام کرده بود: «دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن، در غیر اینصورت منتظر پیامدهای آن باش... ما دیگر کشوری که کلمات دیوانه‌وار حاکی از مرگ و خشونت شما را تحمل کند نیستیم؛ احتیاط کن.»

سخنان روز دوشنبۀ آقای ترامپ تنها چند روز پیش از آغاز اولین بخش از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه تهران ایراد شد.
واشنگتن از روز شنبه ۴ اوت فروش طلا، قطعات خودرو و فلزات به ایران را مشمول مجازات خواهد کرد. دور دوم تحریم‌ها که بانک مرکزی و نفت ایران را هدف قرار گرفته نیز از ۴ نوامبر اجرایی خواهند شد.

پیش از این رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که آماده «توافق واقعی» با ایران است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا سیاست‌های متناقض ترامپ سایه جنگ را از سر ایران دور می‌کند؟

عمان آماده وساطت میان ایران و آمریکاست

تلاش بایدن و متحدانش برای جذب رای دهندگان زن جمهوریخواه در حومه شهرها