Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شناسایی هویت یک اسکی‌باز ۶۴ سال پس از مرگ به کمک شبکه‌های اجتماعی

 Henri Le Masne
Henri Le Masne Copyright Polizia di Stato/Twitter
Copyright Polizia di Stato/Twitter
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بقایای جسد این اسکی‌باز و وسایلی که به همراه داشت در ۲۲ ژوئیه سال ۲۰۰۵ میلادی در قله‌های پوشیده از برف در شمال غرب ایتالیا یافت شد.

آگهی

پلیس ایتانیا توانست به کمک رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، هویت یک اسکی‌باز فرانسوی را که در سال ۱۹۵۴ میلادی در ارتفاع ۳۱۰۰ متری آلپ درگذشته بود، پیدا کند.

شناسایی هویت او پس از آن ممکن شد که داستان پیدا شدن جسد و تلاش‌های پلیس برای شناسایی هویتش، در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

بقایای جسد این اسکی‌باز و وسایلی که به همراه داشت در ۲۲ ژوئیه سال ۲۰۰۵ میلادی در قله‌های پوشیده از برف در شمال غرب ایتالیا یافت شد. بررسی جسد و وسایل همراه نشان داد که قربانی، مردی حدودا سی ساله با ۱.۷۵ متر قد است. برند لباس‌ها، عینک و تجهیزات اسکی که به همراه داشت نیز این گمان را تقویت کرد که او فردی ثرتمندی بوده است. بررسی جنس لباس‌ها همچنین نشان داد که او در فصل بهار به اسکی رفته است.

با وجود جمع‌آوری این اطلاعات، تلاش‌های پلیس برای شناسایی هویت او در این سال‌ها بی‌ثمر بود. درنهایت کارشناسان به این نتیجه رسیدند که احتمالا این اسکی‌باز فردی خارجی است و به همین دلیل یافتن نشانی از بستگان او در ایتالیا ممکن نیست.

به این ترتیب در روزهای پایانی ماه ژوئن سال جاری میلادی، دادستان فراخوانی را با هدف شناسایی هویت اسکی‌باز در رسانه و شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. 

این داستان به سرعت به رسانه‌های فرانسوی راه یافت و شهروندی فرانسوی که آن را از یکی از رادیوهای فرانسه شنیده بود به فراخوان پلیس پاسخ داد و اعلام کرد که قربانی احتمالا هنری لو ماسنه، از خویشاوندان اوست. روژه لو مانسه، برادر کوچکتر قربانی نیز که اکنون ۹۴ سال دارد، در جریان قرار گرفت. 

به گفته آنها هنری لو ماسنه مجرد و فردی بسیار مستقل بوده و در وزارت دارایی فرانسه در پاریس کار می‌کرده است. آنها تایید کردند که هنری برای اسکی به کوههای آلپ رفته بود اما پس از طوفانی سهمگین دیگر خبری از او دریافت نشده است.

به گفته روژه لو مانسه برادر کوچکتر قربانی، در زمان وقوع این حادثه این اسکی‌باز در هتلی در کوههای آلپ اتاقی را برای مدت دو هفته رزو کرده بود و آخرین بار نیز در ۲۶ مارس ۱۹۵۴ میلادی در زمان خروج از هتل برای اسکی دیده شده است. 

پس از ناپدید شدن هنری، سرانجام روژه به این هتل می‌رود و وسایل شخصی برادرش از جمله مبلغ ۳۵ هزار لیر ایتالیا و ۵ هزار فرانک را با خود برمی‌گرداند.

روی عکسی که این خانواده به پلیس دادند نیز ماموران پلیس توانستند همان عینکی را که در کنار باقیمانده جسد در ارتفاع ۳۱۰۰ متری پیدا کرده بودند، تشخیص دهند.

از روژه آزمایش دی‌ان‌ای نیز گرفته شد و درنهایت در ۲۴ ژوئیه هویت قربانی بطور رسمی تایید شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زمین لرزه های خفیف و متعدد در کوههای آلپ فرانسه ‎

قیچی‌ساز بر فراز قله لوتسه هیمالیا: زنده باد ایران

«قوی‌ترین» زمین‌لرزه تایوان در ۲۵ سال گذشته دست‌کم ۴ کشته و ۶۰ زخمی برجای گذاشت