Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قاسم سلیمانی: ترامپ قمار باز! من خودم به تنهایی در مقابلت می‌ایستم

قاسم سلیمانی: ترامپ قمار باز! من خودم به تنهایی در مقابلت می‌ایستم
Copyright خبرگزاری مهر، عباس پوستی دوز
Copyright خبرگزاری مهر، عباس پوستی دوز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرمانده سپاه قدس در بخش دیگری از سخنانش گفت: «یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه می کردید و امروز آمدید ما را تهدید می کنید؟ شما در جنگ ۳۳ روزه چه غلطی کردید؟»

آگهی

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران روز پنجشنبه به پیام توییتری رئیس جمهوری آمریکا به حسن روحانی خود واکنش نشان داد.

آقای سلیمانی در ابتدای سخنان خود گفت: «شان رئیس جمهور ما نیست که جواب تو را بدهد. من به عنوان یک سرباز جواب تو را می دهم.»

آقای سلیمانی خطاب به دونالد ترامپ گفت: « تو مارا تهدید می کنی به این که اقدامی انجام می دهی که در دنیا سابقه ندارد. این ادبیات کاباره است. یک کاباره‌چی با دنیا اینگونه حرف می زند.»

وی همچنین با اشاره به حضور نظامی آمریکا در منطقه گفت:‌ «شما چه کاری می‌توانستید بکنید که در طول این ۲۰ سال نکردید؟ شما با ده‌ها دستگاه تانک و نفربر و صدها فروند هلیکوپرت‌های پیشرفته آمدید به افغانستان و جنایت‌هایی را انجام دادید. شما بعد از ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ با ۱۱۰ هزار سرباز چه غلطی کردید؟»

دونالد ترامپ خطاب به روحانی: «دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن، در غیر اینصورت پیامدهایی را خواهید دید که کمتر کسی در طول تاریخ دیده است.»

فرمانده سپاه قدس در بخش دیگری از سخنانش گفت: «یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه می کردید و امروز آمدید ما را تهدید می کنید؟ شما در جنگ ۳۳ روزه چه غلطی کردید؟ غیر از این است که شروط حزب الله برای پایان جنگ را پذیرفتید؟» آقای سلیمانی افزود: «ترامپ قمار باز! من خودم به تنهایی در مقابلت می ایستم. ما ملت، حوادث سختی را پشت سر گذاشته‌ایم. جنگ را شما شروع می کنید اما ما به پایان می رسانیم، بروید از پیشینیان خود بپرسید. پس ما را تهدید به کشتن نکنید. ما آماده هستیم در مقابلت بایستیم.»

وی که در مراسم یادواره شهدای استان همدان در عملیات سخنرانی می‌کرد با اشاره به سازمان مجاهدین خلق گفت: «در گذشته آمریکا ابهتی داشت اما امروز زباله‌های ایران یعنی منافقین را دور خود جمع کرده‌اید تا چه چیزی را ثابت کنید؟ قدرت و توان ما را می‌دانید.»

PRESIDENT.IR
سلیمانی خطاب به روحانی: «آنچه از فرمایشات حضرتعالی در رسانه‌ها منعکس شد، مبنی بر اینکه اگر نفت جمهوری اسلامی ایران صادر نشود، تضمینی برای صدور نفت کل منطقه نمی‌باشد...مایه مباهات و افتخار است»PRESIDENT.IR

آقای ترامپ پیش از این با انتشار توییتی خطاب به رئیس جمهوری ایران گفته بود: «دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن، در غیر اینصورت پیامدهایی را خواهید دید که کمتر کسی در طول تاریخ دیده است. هیچ شبی نیست که ما نخوابیم و خواب شما را نبینیم.»

فرمانده سپاه قدس ایران پیش از این با ارسال نامه‌ای به آقای روحانی از سخنان وی در تهدید به قطع فروش نفت منطقه و نامشروع خواندن اسرائیل تشکر کرده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا: قاسم سلیمانی با خوی شدیدا تهاجمی‌اش عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است

حجتی کرمانی خطاب به قاسم سلیمانی:‌ در فضای دیپلماسی هستیم سردار نه در فضای نظامی

ایران ادعای طرح‌ریزی برای ترور ترامپ را رد کرد؛ باقری: ترور سلیمانی را از راه قضایی پیگیری می‌کنیم