Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ایتالیا؛ همکارانی که مرخصی‌هایشان را هدیه دادند

ایتالیا؛ همکارانی که مرخصی‌هایشان را هدیه دادند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قانونی که اجازه انتقال مرخصی با حقوق را به دیگر همکاران می‌دهد در سال ۲۰۱۵ در ایتالیا تصویب شد.

آگهی

کارکنان یک شرکت اتوبوسرانی در ایتالیا مرخصی‌های استحقاقی خود را به همکاری هدیه کردند که فرزندی معلول دارد.

مائوریتزیو که راننده اتوبوس است برای شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر برگاموی ایتالیا کار می‌کند. پسر ۱۴ ساله او آندره‌آ دو سال پیش پس از یک عمل جراحی از ناحیه کمر فلج شد و دیگر نمی‌تواند حرف بزند و برای غذا خوردن نیز مشکل دارد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

قانون ایتالیا برای نگهداری از یکی اعضای خانواده که بیمار باشد تا دو سال مرخصی قانونی در نظر گرفته است و مائوریتزیو تمام روزهای مرخصی از کار خود را صرف نگهداری از آندره‌ا کرده بود و ناگزیر بود در ماه‌ ژوئن دوباره سر کار برگردد.

اینجا بود که همکاران مائوریتزیو هر کدام بخشی از روزهای مرخصی با حقوق خود را به وی هدیه کردند به شکلی که وی می‌تواند همچنان به نگهداری از پسرش بپردازد و ماه ژوئن سال آینده بازنشسته شود.

قانون اجازه انتقال مرخصی به همکاران نیازمند در سال ۲۰۱۵ در ایتالیا تصویب شد؛ یک ایستگاه اتوبوس در رم. عکس از رویترز

مائوریتزیو باور داشت که بهترین راه تشکر از دوستانش آن است که داستان خود و فداکاری آنها را برای دیگران بازگو کند. وی به یورونیوز گفت:‌ «وقتی برای فیزیوتراپی پسرم می‌رفتم فهمیدم بسیاری افراد دیگر هم مشکلی شبیه من دارند. بنابراین بعد از کمک دوستانم خواستم به شرکت‌ها و کارکنا‌ن‌شان اطلاع بدهم که چنین کاری شدنی است و حتی هدیه کردن نیمی از مرخصی سالانه می‌تواند کمک بزرگی به یک نفر دیگر بکند.»

قانونی که اجازه انتقال مرخصی با حقوق را به دیگر همکاران می‌دهد در سال ۲۰۱۵ در ایتالیا تصویب شد. در فرانسه و آلمان نیز قوانین مشابهی وجود دارد که به کارکنان اجازه می‌دهد مرخصی خود را به همکاری که یک فرزند بیمار دارد اهدا کنند.

در ایالات متحده هنوز برای دوره پس از زایمان نیز مرخصی با حقوق برای زنان در نظر گرفته نشده است بنابر این شماری از افراد به تازگی مرخصی‌های خود را به همکارانی که تازه بچه‌دار می‌شوند هدیه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

پیرمرد ایتالیایی هر بامداد با عکسی از همسرش به دریا می‌رود

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات برای حمایت از مهاجران در ایتالیا

پیرمرد ایتالیایی هر بامداد با عکسی از همسرش به دریا می‌رود

ایتالیا؛ افزایش بی سابقه آمار فقر در دومین قطب صنعتی اروپا