Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پیرمرد ایتالیایی هر بامداد با عکسی از همسرش به دریا می‌رود

پیرمرد ایتالیایی هر بامداد با عکسی از همسرش به دریا می‌رود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«عکس متعلق به پیرمردی هفتاد ساله به نام جوزپه جوردانو است که همسرش هفت سال پیش فوت کرده است. در این عکس عشقی وصف نشدنی و همزمان غم را می‌توان دید.»

آگهی

انتشار عکسی از یک پیرمرد ایتالیایی که هر بامداد در حالی که قاب عکسِ همسر درگذشته‌اش در کنارش است در ساحل دریا می‌نشیند، واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی در سراسر ایتالیا را به همراه داشت.

این عکس حتی ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا را نیز تحت تاثیر قرار داد و باعث شد که او در صفحۀ توییتر خود نسبت به آن ابراز احساسات کند.

این عکس که در شهر گائتا در مرکز ایتالیا گرفته شده، اولین بار در اول ژوئیه توسط یکی از کاربران فیسبوک به نام جورجیو موفا منتشر شد و از آن زمان تا کنون ۷ هزار بار دیده و نزدیک به ۴ هزار بار نیز به اشتراک گذاشته شده است.

آقای موفا در توضیح این عکس می‌گوید: «عکس متعلق به پیرمردی هفتاد ساله به نام جوزپه جوردانو است که همسرش هفت سال پیش فوت کرده است. من این عکس را مقابل رستورانم در گوئتا گرفتم... در این عکس عشقی وصف نشدنی و همزمان غم را می‌توان دید.»

این پیرمرد همسرش «آیدا» را در نوجوانی دیده است؛ زمانی که او ۱۶ ساله و آیدا ۱۷ ساله بوده است.
آنها در سال ۱۹۶۹ میلادی ازدواج کرده و پس از آن زندگی طولانی و آرامی را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند تا اینکه درنهایت در سال ۲۰۱۱ میلادی آیدا بیمار می‌شود و فوت می‌کند.

خاطرات آیدا همچنان برای همسرش جوزپه جوردانو زنده است. به گفتۀ رسانه‌های محلی او نمی‌تواند بدون آیدا زندگی کند و هر جا که می‌رود قاب عکس همسرش را به همراه دارد و آن را به عنوان با ارزش‌ترین چیز زندگی خود، همواره در نزدیک خود حفظ می‌کند.

جورجیو موفا هنگام انتشار این عکس در فیسبوک، در توضیح آن نوشت: «من این انسان فوق‌العاده را نمی‌شناسم. تنها می‌دانم که عشقی بزرگ را از دست داده. من او را دیدم که گریه می‌کرد. چنین مردانی دیگر هرگز به دنیا نخواهند آمد.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش سن رسمی «سالخوردگی» از ۶۵ به ۷۵ سال

ایتالیا؛ همکارانی که مرخصی‌هایشان را هدیه دادند

چراغ هایی که برای عشق روشن شدند