تظاهرات برای حمایت از مهاجران در ایتالیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تظاهرات برای حمایت از مهاجران در ایتالیا

بیش از ۴۰ فعال حقوق بشر ورودی وزارت راه و ترابری ایتالیا را در رم سد کرده و به سیاست‌های ضدمهاجرتی دولت ایتالیا اعتراض کردند.

برخی از فعالان خود را به نرده ورودی وزارت‌خانه زنجیر کرده بودند و برخی نیز جلیقه نجات بر تن داشتند.

فعالان در تلاش هستند تا پیام بخشی از جامعه مدنی ایتالیا را به رهبران کشورشان برسانند. پیامی مبنی بر مخالفت با نحوه برخورد دولت ایتالیا با مهاجرانی که جان خود را به خطر می‌اندازند و راه دریا را در پیش‌ می‌گیرند تا زندگی بهتری برای خود در اروپا بسازند.

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا و رهبر حزب راست‌گرای لیگ شمال سیاست‌های سخت ضدمهاجرتی را از زمان به قدرت رسیدن به اجرا گذاشته است.

چندی پیش کشتی آکوآریس که حامل پناه‌جویان بود نتوانست وارد خاک ایتالیا شود. کشتی آکواریس که متعلق به سازمان پزشکان بدون مرز است بیش از ۶۰۰ مهاجر آفریقای‌تبار را از آب‌های مدیترانه نجات داده بود و قصد پهلو گرفتن در بنادر ایتالیایی را داشت که مقامات این کشور اعلام کردند که بنادر خود را به سوی این کشتی می‌بندد. و از مالت خواسته بود تا این مهاجران را بپذیرد. اما مالت هم با رد این درخواست، ایتالیا را مسئول پذیرش این پناهجویان دانست.

سرانجام کشتی آکواریس به بندر والنسیای اسپانیا رسید و به این ترتیب سرنشینان آن به سفر پرمشقتِ خود که نمادی از شکست رهبران اروپا در موضوع مهاجران بود، پایان دادند.

بیشتر بخوانید: شادی سرنشینان کشتی آکواریوس پس از رسیدن به بندر والنسیای اسپانیا