Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ از تمایل کرۀ شمالی برای دیدار «در هر زمان و به هر شکل» استقبال کرد

ترامپ از تمایل کرۀ شمالی برای دیدار «در هر زمان و به هر شکل» استقبال کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترامپ: «دریافت بیانیه‌ای گرم و کارآمد از کرۀ شمالی، خبر خیلی خوبی است. به زودی نتیجه آن را خواهیم دید که امیدوارم صلح و رفاه طولانی و پایدار باشد.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که از اینکه کرۀ شمالی با وجود لغو دیدار برنامه‌ریزی شده در سنگاپور همچنان برای گفتگو آماده است، استقبال می کند.

او در پیامی توییتری نوشت: «دریافت بیانیه‌ای گرم و کارآمد از کرۀ شمالی، خبر خیلی خوبی است. به زودی نتیجه آن را خواهیم دید که امیدوارم صلح و رفاه طولانی و پایدار باشد. تنها زمان (و استعداد) پاسخ آن را می‌داند.»

کرۀ شمالی روز جمعه ۲۵ مه (۴ خرداد) در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر لغو دیدار تاریخی رهبران دو کشور بیانیه‌ای منتشر کرد و ضمن ابراز تاسف از لغو این دیدار، ابراز امیدواری کرد که «این دیدار در آینده انجام شود.»

این بیانیه که به امضای کیم کیه-ژوآن، معاون وزیر خارجه کره شمالی رسیده بود، لحن تندی نداشت و حتی در ابتدا تلاش‌های دونالد ترامپ برای حل این موضوع را ستایش و اعلام کرده بود: «رئيس جمهوری ترامپ تصمیم مهمی برای انجام گفتگو با کره شمالی گرفت که هیچ‌یک از روسای جمهور پیشین ایالات متحده چنین کاری نکرده بودند.»

بیشتر بخوانید:

در بخش دیگری از این بیانیه دولت کره شمالی آمده است: «ما حتی امیدوار بودیم چیزی که تحت عنوان فرمول ترامپ برای این گفتگوها نامیده می‌شود بتواند به رفع نگرانی‌های هر دو طرف کمک کند. اما تصمیم ناگهانی رئيس جمهوری آمریکا برای ما غیرقابل پیش‌بینی بود و ما فکر می‌کنیم خصومت در شرایط کنونی نیاز برگزاری چنین نشستی را ضروری می‌سازد.»

در قسمت دیگری از این بیانیه که به امضای آقای کیم کیه-ژوان رسیده، آمده است: «ما از به هم خوردن این ملاقات بسیار متاسف هستیم و امیدواریم این اتفاق در آینده رخ دهد... کره شمالی بار دیگر علاقه خود به دیدار رهبران در هر زمانی و به هر شکلی اعلام می‌کند تا مشکلات حل شود.»

دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۲۴ مه (۳ خرداد) در اقدامی ناگهانی در نامه‌ای به کرۀ شمالی برنامه ملاقات از پیش تعیین خود با کیم جونگ اون را لغو کرد. تصمیمی که انتقادات و واکنش‌های زیادی در آمریکا و جهان با خود به همراه داشت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک مقام بلندپایه کره شمالی به آمریکا سفر کرد

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد