Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اردوغان: از پیوستن به اتحادیه اروپا دست نکشیده‌ام

اردوغان: از پیوستن به اتحادیه اروپا دست نکشیده‌ام
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما از تنگ کردن عرصه بر سازمان‌های تروریستی دست نکشیده‌ایم. ما عملیات جدیدی به به عملیات سابق «سپر فرات» و «شاخه زیتون» اضافه خواهیم کرد. سربازان ما برای ماموریت‌های جدید آماده‌اند.»

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه روز یکشنبه در سخنرانی اعلام کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو اعلام کرد از هدف برای پیوستن به اتحادیه اروپا دست نکشیده است

آقای اردوغان که در اجتماع هزاران تن از هوادارانش در استانبول حضور یافته بود گفت: «این همتایان اروپاییم بودند که در باب این مسئله مصمم ظاهر نشدند.»

مذاکرات الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا ۱۸ سال پس از اعلام کاندیداتوری این کشور و در سال ۲۰۰۵ شروع شد. در حالی‌که این گفتگو‌ها به دلایلی از قبیل مسئله قبرس و مقاومت آلمان و فرانسه کند شده بود، از سال ۲۰۱۶ بدین سو مذاکرات به طور کامل متوقف شد.

بیشتر بخوانید:

عکس از رویترز
آقای اردوغان در جمع هوادارانش در استانبول سخن می‌گفتعکس از رویترز

آقای اردوغان همچنین از ادامه عملیات نظامی ترکیه در سوریه خبر داد و گفت: «ما از تنگ کردن عرصه بر سازمان‌های تروریستی دست نکشیده‌ایم. ما عملیات جدیدی به به عملیات سابق «سپر فرات» و «شاخه زیتون» اضافه خواهیم کرد. سربازان ما برای ماموریت‌های جدید آماده‌اند.»

انتخابات زودهنگام پارلمانی و ریاست‌جمهوری ترکیه در ۲۴ ژوئن برگزار می‌شود. پیش از این قرار بود انتخابات عمومی در ماه نوامبر ۲۰۱۸ برگزار شود.

چهار حزب مخالف شامل حزب جمهوریخواه خلق (CHP)، حزب دموکراتیک (DP)، حزب محافظه‌کار سعادت (SP) و حزب خوب (İYİ) برای شکست حزب عدالت و توسعه متحد شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابتکار اینترنتی مخالفان اردوغان؛ جستجوی آزادی مسدود شد

اردوغان در سارایوو به دنبال چیست؟

اپوزیسیون دوباره جان گرفته ترکیه توانست در انتخابات محلی شهرهای مهم پیشتاز باشد