بوندس‌لیگا؛ اعلام پنالتی در زمان استراحت بازیکنان بین دو نیمه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بوندس‌لیگا؛ اعلام پنالتی در زمان استراحت بازیکنان بین دو نیمه

داور بازی تیم‌های ماینس و فرایبورگ در رقابت‌های بوندس‌لیگا، در زمان استراحت بین دو نیمه به نفع تیم ماینس یک ضربه پنالتی اعلام کرد.

در لحظات پایانی نیمه نخست این بازی که عصر روز گذشته ۱۶ آوریل برگزار شد، در محوطه جریمه تیم فرایبورگ مدافع این تیم توپ را با دست خود لمس کرد اما گوئیدو وینکمن داور بازی اعتقادی به خطا نداشت و در نهایت نیمه نخست با سوت داور با نتیجه مساوی صفر بر صفر به پایان رسید.

اما در حالی که بازیکنان دو تیم حدود هفت دقیقه در رختکن مشغول استراحت و گوش دادن به دستورهای مربیان خود بودند، داور با بازنگری ویدئوی بازی به این نتیجه رسید که برخورد توپ با دست بازیکن فرایبورگ در وقت اضافی نیمه نخست پنالتی بوده است بنابراین بازیکنان را به زمین فراخواند تا این پنالتی به نفع تیم ماینس زده شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بلاسیس این پنالتی را به گل تبدیل کرد تا بازی یک بر صفر به نفع ماینس شود و سپس بازیکنان برای ادامه استراحت بار دیگر به رختکن رفتند.

در نهایت این دیدار با پیروزی دو بر صفر به پایان رسید. گل دوم بازی را هم دبلاسیس در نیمه دوم به ثمر رساند.

سیستم کمک داور ویدیویی هم اکنون در برخی از لیگ‌های فوتبال جهان از جمله سری آ ایتالیا، بوندس‌لیگا، لیک برتر فوتبال آمریکا، لیگ برتر فوتبال استرالیا و ... استفاده می‌شود. این سیستم همچنین در جام حذفی انگلیس هم مورد استفاده قرار می‌گیرد اما قرار است سال آینده در لیگ برتر انگلستان اجرایی شود.

بازی ماینس و فرایبورگ یک حاشیه دیگر هم داشت. گروهی از هواداران ماینس که از برگزاری بازی در روز دوشنبه ناراحت بودند، با پرتاب دستمال توالت به سمت زمین، در بازی اختلال ایجاد کردند.