قدرت نمایی بوریسیا دورتموند در بوندسلیگا

قدرت نمایی بوریسیا دورتموند در بوندسلیگا
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بورسیا دورتموند با رهبری «توماس توخل» به دوران افسانه ای خود بازگشته. با پنج پیروزی در پنج بازی دورتموندی ها نشان دادند که عزمشان برای قهرمانی این

آگهی

بورسیا دورتموند با رهبری «توماس توخل» به دوران افسانه ای خود بازگشته. با پنج پیروزی در پنج بازی دورتموندی ها نشان دادند که عزمشان برای قهرمانی این فصل بوندسلیگا جزم است. در لیگ برتر فوتبال هلند هم آژاکسی ها همچنان صدر نشینند.

دورتموند روز یکشنبه در یک بازی سراسر تهاجمی سه بر صفر بایر لورکوزن را در هم کوبید. گل اول در دقیقه ۱۹ توسط یوناس هافمن وارد دروازه شد تا نیمه اول با همین نتیجه با پایان برسد. نیمه دوم نیز دورتموندی ها با یک بازی هجومی توانستند دو گل دیگر را به ثمر برسانند.

اما در لیگ برتر هلند آژاکسی ها با نتیجه دو بر یک از سد اکسلسیور روتردام بگذرند. نخستین گل بازی در رقیقه ۳۷ توسط انور القاضی وارد دروازه شد. هشت دقیقه بعد هم آرکادیوز میلیک گل دوم را به ثمر رساند تا بازی با همین نتیجه با پایان برسد.

برترین و بدترین های هفته

بخش بهترین ها و بدترین های هفته را با تیم زسکا موسکو آغاز می کنیم. این تیم که در نیمه نخست ۳ گل از مورودوویا خورده بود در نیم دوم توانست شش گل وارد دروازه حریف کند. بی شک این تیم از بهترین های هفته است.

فرانچسکو توتی هم توانست سیصدمین گل خود را برای آث رم به ثمر برساند. این بازیکن سی و هشت ساله از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ در تیم جوانان آث رم و از تاریخ تا کنون در تیم بزرگسالان همین باشگاه بازی کرده. او نیز شایسته لقب “بهترین” برای این هفته است.

اما بدترین ها را یا دیگو کوستا و مایک دین شروع می کنیم. در جریان بازی چلسی آرسنال دیگو کوستا خطای خطرناکی بر روی گابریل و کوشیلینی انجام می دهد که مستحق دریافت کارت قرمز بود. اما مایک دین، داور بازی نه تنها او را اخراج نمی کند بلکه به گابریلی که خطا بر روی او انجام شده بود کارت قرمز می دهد.

گاهشمار تاریخ

در گاهشمار تاریخ این هفته راجع بازیکنی صحبت می کنیم که در سال ۱۹۶۴ خوش درخشید. با اینکه او نتوانست در آن سال توپ طلایی را ازآن خود کند اما بازی های درخشان او در تاریخ ماندگار شد.

لوییس سوارز، یکی از بهترین فوتبالیست های تاریخ اسپانیا و کسی که باعث شد تا تیم ملی اسپانیا بتواند در سال ۱۹۶۴ نخستین عنوان قهرمانی جام ملتهای اروپا را نصیب خود کند. لوییس سوارز در سال ۱۹۳۵ به دنیا آمد. او در دوران حرفه ای خود برای تیم های مختلفی از جمله بارسلونا و اینتر میلان بازی کرد. از سال ۱۹۷۳ حرفه مربیگری را با تیم جنوا آغاز کرد و این حرفه را در سال ۱۹۹۵ با اینترمیلان به پایان رساند. وی تا زمان مرگش مشاور همین باشگاه بود.

پیش بینی نتایج مسابقات

هفته گذشته خبرنگاران بخش ورزشی یورونیوز موفق شدند نتیجه یکی از چهار بازی را درست پیشبینی کنند و آن هم شهرآورد لندن بود. کسی چه می داند شاید این هفته هم این موفقیت را تکرار کنیم.

شما هم می توانید پیش بینی خود را از بازی های این هفته با استفاده از #TheCornerScores در شبکه های اجتماعی با ما در میان بگذارید.

ویدئو هفته

جام جهانی راگبی آغاز شده و تب آن به فوتبالیست ها هم سرایت کرده است. در برنامه این هفته تمرین نه چندان خوب رمزی، چمبرز و کوکلین را با توپ راگبی می بینیم. خودتان قضاوت کنید که این سه ستاره فوتبال شانسی هم در راگبی دارند یا خیر.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوندس‌لیگا؛ اعلام پنالتی در زمان استراحت بازیکنان بین دو نیمه

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

وثیقه یک میلیون یورویی برای دنی آلوز؛ ستاره سابق بارسلونا از زندان خارج می‌شود