Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازار ارز ایران؛ دلار از ۵۴۰۰ تومان هم گذشت

 بازار ارز ایران؛ دلار از ۵۴۰۰ تومان هم گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اینکه قیمت دلار بالا رفت کار خوبی بود، چاره‌ای نبود چون آن موقع مصنوعی قیمت دلار را پایین نگاه داشته بودند. »

آگهی

بازار ارز ایران بعد از شدت گرفتن افزایش قیمت از بعد از ظهر امروز به حالت نیمه تعطیل درآمد و طبق نوشته رسانه‌های داخل ایران، صرافی‌ها با نصب تابلوهایی با عنوان «دلار نداریم؛ فروش هم نداریم» دست از کار خرید و فروش دلار و یورو کشیدند.

طبق مشاهدات خبرنگار ایسنا، در بازار دلالان، دلار به قیمت ۵ هزار و ۷۰۰ تومان رسید و یورو تا مرز ۷ هزار تومان پیش رفت.

صبح امروز یکشنبه ۱۹ فروردین، با وجود قیمت ۵ هزار ۴۰۰ تومانی دلار و افزایش ساعت به ساعت قیمت آن، مردم جلوی صرافی‌ها برای خرید آن صف کشیده بودند.

صرافی‌ها از بعد از ظهر امروز تنها به خرید و فروش ارزهای دیگر مانند لیر، روبل و منات و ... اقدام می‌کردند.

افزایش نرخ دلار از اواسط سال گذشته آغاز شد به‌گونه‌ای که نرخ آن از حدود ۳ هزار و ۷۰۰ تومان در اوایل ۱۳۹۶ به حدود ۵ هزار تومان در اواخر این سال رسید.

افزایش قابل توجه نرخ ارز در سال گذشته در حالی بود که مسوولان دولتی بارها رشد نرخ ارز را حبابی دانسته و وعده کاهش قیمت‌ها را دادند تا جایی که سخنگوی دولت نیز از تکدر خاطر رییس‌جمهوری از افزایش نرخ دلار خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری ایران دو روز پیش در گفت‌وگویی از افزایش قیمت دلار حمایت کرد بود و گفت: «اینکه قیمت دلار بالا رفت کار خوبی بود، چاره‌ای نبود چون آن موقع مصنوعی قیمت دلار را پایین نگاه داشته بودند. وقتی سطح عمومی قیمت‌ها بالا می‌رود دلار هم بالا می‌رود. نمی‌شود تقاضای عمومی قیمت‌ها بالا رود اما دلار بالا نرود چرا که این موجب شکست اقتصاد می‌شود. دلار ارزان بماند ولی تورم باعث می‌شود که کالای داخلی گران شود.»

وی در عین حال دست داشتن دولت در افزایش قیمت دلار را تکذیب کرد و گفت: «دولت کوشش عبثی می کرد که جلوی افزایش قیمت دلار را بگیرد. میلیادرها دلار هم پول تزریق کرد ولی نشد.»

از سوی دیگر قیمت سکه در ادامه روند افزایشی روزهای گذشته خود هم با جهش دیگری روبرو شده و به یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومان رسیده است. نیم سکه نیز ۸۸۰ هزار تومان و ربع سکه ۵۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورود دولت ایران به بازار ارز؛ قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان تعیین شد

التهاب در بازار ارز: قیمت دلار رکورد ۴۸۰۰ تومان را هم شکست

وضعیت قیمت دلار در ایران پس از سخنرانی ترامپ