Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ورود دولت ایران به بازار ارز؛ قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان تعیین شد

ورود دولت ایران به بازار ارز؛ قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان تعیین شد
Copyright آرشیو
Copyright آرشیو
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون اول رئیس جمهوری ایران گفت: «هیچ نرخ ارزی با قیمت‌های دیگری را به رسمیت نمی‌شناسیم و برای ما از فردا هر قیمت ارز غیر رسمی دیگری در بازار به عنوان قاچاق تلقی خواهد شد.»

آگهی

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران گفت که عرضه دلار به قیمت بیشتر از ۴۲۰۰ تومان قاچاق محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا معاون اول رئیس جمهوری ایران که در پایان جلسه فوق العاده ستاد اقتصادی دولت سخن می گفت تاکید کرد: «فعالان اقتصادی و مردم هیچ دغدغه‌ای برای تأمین ارزشان با این نرخ نباید داشته باشند.»

جلسه فوق العاده ستاد اقتصادی دولت ایران در حالی روز دوشنبه به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهوری تشکیل شد که بازار ارز طی روزهای گذشته وضعیت ملتهبی داشت. قیمت هر دلار آمریکا روز دوشنبه به ۶۱۰۰ تومان رسید. هر یورو نیز معادل ۷۰۰۰ تا ۷۲۰۰ تومان معامله شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

معاون اول رئیس جمهوری ایران در سخنان خود همچنین تاکید کرد که ارز مورد نیاز کشور در کلیه امور از طریق بانک مرکزی و صرافی‌ها و بانک‌های تحت کنترل بانک مرکزی عرضه خواهد شد.

اسحاق جهانگیری در مورد نرخ ۴۲۰۰ تومانی دلار گفت: «هیچ نرخ ارزی با قیمت‌های دیگری به رسمیت نمی‌شناسیم و برای ما هر قیمت ارز غیر رسمی دیگری در بازار از فردا به عنوان قاچاق تلقی خواهد شد مثل قاچاقی که وقتی می‌گوییم مواد مخدر قاچاق است و کسی حق خرید و فروش ندارد و با کسی که خرید و فروش می‌کند، برخورد می‌شود، نرخ دیگری هم اگر در بازار شکل بگیرد دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی برخورد خواهند کرد و به رسمیت نمی‌شناسیم.»

پیش از این ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران ابراز امیدواری کرده بود که بازار ارز طی روزهای آینده به وضعیت «باثبات» و «متعادل» برسد. مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد ایران نیز در پاسخ به پرسشی در مورد افزایش قیمت ارز گفته بود: «باید بخش‌هایی مثل تیپ ناجا و امنیتی جوابگو باشند؛ چون هیچ اتفاق خاصی در اقتصاد کشور رخ نداده که با این التهاب چند روزه روبرو هستیم. باید از این لحاظ ریشه‌یابی کنیم.»

در روزهای گذشته صف های طویلی در برابر صرافی ها برای خرید ارز شکل گرفته بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با تصمیم هیات دولت ایران، یورو جایگزین دلار شد

بازار ارز ایران؛ دلار از ۵۴۰۰ تومان هم گذشت

بازندگان و برندگان اقتصاد سال ۹۶؛ جیب‌های چه کسانی پرپول‌تر شد؟