Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

التهاب در بازار ارز: قیمت دلار رکورد ۴۸۰۰ تومان را هم شکست

 التهاب در بازار ارز: قیمت دلار رکورد ۴۸۰۰ تومان را هم شکست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در چند روز اخیر تصاویری از صف بستن مردم پشت در صرافی‌ها برای خرید دلار منتشر شده است.

آگهی

با افزایش تقاضا برای خرید دلار در روزهای اخیر، روز یک‌شنبه قیمت دلار در بازار آزاد تهران به ۴۸۰۰ تومان و بر اساس برخی خبرها تا مرز ۵۰۰۰ تومان هم رسید.

خبرگزاری‌های ایران نوشته‌اند که قیمت دلار روز دوشنبه با اندکی کاهش به ۴۷۵۰ تومان رسیده است. در روزهای گذشته تصاویری از صف بستن مردم پشت درهای صرافی‌ها برای خرید دلار منتشر شده است.

در وضعیت کنونی اختلاف دلار بازار آزاد و دلار بانکی به ۱۰۵۶ تومان رسیده است. از سوی دیگر به دلیل افزایش ارزش برابری یورو در برابر دلار به دلیل انتشار گزارشهای مثبت از اقتصاد حوزه یورو، قیمت این ارز در بازار تهران به ۶۲۰۰ تومان رسید.

حسن روحانی رئیس جمهوری در مصاحبه تلویزیونی ۲ بهمن ماه گفته بود که خیال مردم بابت قیمت دلار راحت باشد.

ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی ایران نیز گفته بود که نرخ ارز کاهش خواهد یافت با این حال از زمان اظهار این سخنان قیمت دلار بیش از ۳۰۰ تومان افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:‌ دلار در ایران رکورد شکست

قیمت دلار در حالی در روزهای اخیر در مدار افزایش قرار گرفته که بانک مرکزی بطور قطره چکانی دلار به بازار تزریق کرده است. موضوعی که توازن عرضه و تقاضا را به هم زده است.

با اینکه دولت اعلام کرده از گرانی دلار سود نمی‌برد و به دنبال افزایش قیمت ارز برای تامین کسری بودجه خود نیست، با این حال بسیاری معتقدند دولت با عرضه اندک ارز به بازار عملا در پی افزایش قیمت ارز است.

از سوی دیگر یکی از عوامل افزایش قیمت دلار را بالا رفتن نرخ حواله درهم امارات نیز عنوان کرده‌اند. از نظر این کارشناسان بالا رفتن نرخ حواله درهم از سوی معامله‌گران داخلی همچون سیگنالی برای افزایش نرخ دلار شناخته می‌شود. این کارشناسان همچنین افزایش حجم نقدینگی در ماه‌های اخیر را عامل دیگری در افزایش تقاضا برای دلار ارزیابی می‌کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس بانک مرکزی ایران: تلگرام و دشمنان خارجی عامل التهاب بازار ارز هستند

بازار ارز ایران؛ دلار از ۵۴۰۰ تومان هم گذشت

حسن روحانی: الحمدلله کشور ما در میان کشورهای منطقه همیشه آرام بوده است